REKLAMA

Forum - MH-Tech

Dyskusja do tematu: Sztuka kupowania sprzętu elektronicznego

Kupowanie elektroniki przypomina dzisiaj chodzenie po polu minowym. Jeden nieostrożny ruch i wydajesz krocie na sprzęt, który nie jest wart nawet połowy tej sumy, albo kupujesz coś, czego możliwości nie wykorzystasz nawet w połowie. Są jednak proste sposoby, aby telewizor albo empetrójkę kupić w bezbolesny sposób.

Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2008-12-21 21:23:10

Kupowanie elektroniki przypomina dzisiaj chodzenie po polu minowym. Jeden nieostrożny ruch i wydajesz krocie na sprzęt, który nie jest wart nawet połowy tej sumy, albo kupujesz coś, czego możliwości nie wykorzystasz nawet w połowie. Są jednak proste sposoby, aby telewizor albo empetrójkę kupić w bezbolesny sposób.

przez ~saber,
    2008-12-26 23:05:12

Mnie to najbardziej rozbraja sprzęt audio trochę większy niż mp3. Od jakiegoś czasu i już kilkukrotnie próbowałem zabrać się za zakup jakiegoś audio do pokoju, ale te wszystkie systemy są tak podobne, a w szczególności amplitunery. Już sobie upatrzysz markę i model, a tu 10 typów do wyboru różniących się jakimś tam parametrem. I bądź tu mądry.

przez ~esper,
    2008-12-27 10:20:34

kupuj ten, który Ci kolorystycznie pod ściany będzie pasował

przez ~beloved,
    2008-12-27 20:47:37

Przeglądając oferty też bym miał problemy z wyborem odpowiedniego Dlatego preferuję opcję WinAmp + dobrej klasy, elegancko wyglądające w pokoju głośniki

przez ~saber,
    2008-12-27 20:54:47

Esper: kiedy one wszystkie są zbliżonych kolorów Beloved: Bezpośrednio łączysz komputer z głośnikami? Mnie zupełnie nie interesuje odtwarzacz CD, bo dla mnie CD to już nie ta epoka. Zastanawiam się jak to fajnie połączyć, bo z jednej strony mógłbym podłączyć bezpośrednio komputer do głośników (tutaj chyba potrzeba dobrej karty dźwiękowej), z drugiej kupić amplituner/wieżę jakąś i połączyć z komputerem i głośnikami, albo ponieważ jestem szczęśliwym posiadaczem zabawki zwanej ipodem mógłbym kupić jakiś ufolowaty głośnik ze slotem na ipod. Możliwości jest całkiem dużo

przez ~beloved,
    2008-12-27 21:47:59

Możliwości sporo, to fakt, każdy może sobie wybrać coś co mu odpowiada Ja osobiście mam wzmacniacz podpięty do komputera, a do wzmacniacza dwie piękne i stare kolumny Altus, niestety już nieprodukowane. A szkoda, bo stary Polski przemysł audio był klasą samą w sobie! Jestem bardzo zadowolony z takiego połączenia. Słuchanie muzyki z komputera jest dla mnie dużo bardziej wygodniejsze niż słuchanie płyt CD. Ale to już kwestia gustu.. Niektórzy lubią oldschool i słuchają winyli

przez ~shaq44,
    2008-12-28 04:59:32

Także od dawna moje domowe audio to komuter z SB Audigy na pokładzie + starsza wierza Aiwa jako wzmacniacz i głośniki. Wszystko pięknie spięte jack na czincze... Takie rozwiązanie ma jedną wielką zaletę - cała muza pod palcem w jednym miejscu bez konieczności tasowania płytami. Cały zbiór albumów zdigitalizowane w postaci mp3 mało skompresowanych (320 bpm) i pogrupowanych na wykonawców i albumy jako listy odtwarzania. Co do programów to winAmp niekoniecznie, często się wykrzacza i ma średni eq. Lepszy znacznie p...więcej

przez ~beloved,
    2008-12-28 13:44:29

Foobar też jest dobrym programikiem, podoba mi się jego system katalogowania. Ja jednak jestem od lat przyzwyczajony do winampa - będąc wzrokowcem cenię go też za wygląd, ładnie prezentuje się na pulpicie . A jesli chodzi o korektor to z calej tej trojki co wymieniles wydaje mi się, że najgorszy zostal zastosowany w Media Player..

przez ~saber,
    2008-12-28 15:05:00

Jak tylko odkryłem x lat temu Winamp Media Library to nie chcę niczego innego. A ze sposobów katalogowania innych rzeczy na komputerze, polecam bardzo prosty skrypt do katalogowania filmów z dysku. Dobre dla maniaków filmowych: Foobar nie znam, ale nawet nie próbuję bo wiem jak to się skończy

przez ~shaq44,
    2009-01-03 13:55:39

\'saber\' napisał(-a):Jak tylko odkryłem x lat temu Winamp Media Library to nie chcę niczego innego. A ze sposobów katalogowania innych rzeczy na komputerze, polecam bardzo prosty skrypt do katalogowania filmów z dysku. Dobre dla maniaków filmowych: Foobar nie znam, ale nawet nie próbuję bo wiem jak to się skończy Swoją drogą używacie Last.fm? Ciekaw jestem jakiej kto muzy słucha...

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA