REKLAMA

Forum - Fitness

Dyskusja do tematu: Suplementy dla Twoich mięśni

Odżywki nie gwarantują sukcesu - jedynie pomagają go osiągnąć. Pod warunkiem, że wiesz, co bierzesz. Białko serwatkowe czy kreatyna pewnie obiły Ci się o uszy, ale warto dowiedzieć się więcej - tu głowa jest ważniejsza od mięśni. Dlatego przejrzeliśmy dla Ciebie najpopularniejsze suplementy i sprawdziliśmy, czy i jak działają.

Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2009-01-29 23:42:27

Odżywki nie gwarantują sukcesu - jedynie pomagają go osiągnąć. Pod warunkiem, że wiesz, co bierzesz. Tu głowa jest ważniejsza od mięśni. Dlatego przyjrzeliśmy się popularnym suplementom, by sprawdzić, czy i jak one działają.

przez ~Pafii,
    2009-01-29 23:51:50

\'Mens napisał(-a):Odżywki nie gwarantują sukcesu - jedynie pomagają go osiągnąć. Pod warunkiem, że wiesz, co bierzesz. Tu głowa jest ważniejsza od mięśni. Dlatego przyjrzeliśmy się popularnym suplementom, by sprawdzić, czy i jak one działają.Sorry, moim zdaniem wszystko to badziew komercyjny, nic nie znacząca chemia.

przez ~czytacz,
    2009-01-30 00:01:03

Hmmm, ciekawa teza. Przypuszczam, ze swoja opinie wydajesz po przeprowadzeniu dziesiatkow, jesli nie setek badan, testow i eksperymentow, w tym wielu na wlasnym organizmie, po odbyciu konsultacji z niezliczonymi naukowcami przynajmniej z Europy i USA oraz wnikliwych rozmowach z wieloma sportowcami, trenerami i dietetykami. A moze sie myle?

przez ~matyss,
    2009-01-30 10:11:49

Popieram kolegę wyżej. Nie pierwszy raz spotykam się z opinią powstałą na zasadzie: "bo kolega koledze mówił, że...." , "gdzieś tam czytałem, słyszałem itp".

przez ~Gość,
    2009-01-30 11:07:13

\'Mens napisał(-a):Odżywki nie gwarantują sukcesu - jedynie pomagają go osiągnąć. Pod warunkiem, że wiesz, co bierzesz. Tu głowa jest ważniejsza od mięśni. Dlatego przyjrzeliśmy się popularnym suplementom, by sprawdzić, czy i jak one działają.

przez ~mythos,
    2009-01-30 11:16:43

Oczywiście zgadzam się z przedmówcami. Suplementy mają to do siebie, że aby się o nich wypowiadać ,trzeba sprawdzić ich działanie na sobie, ponieważ nawet stos książek i badań naukowych nie da odpowiedzi, czy ten czy inny specyfik będzie działał na konkretną osobę. Ja bardzo często byłem zawiedziony działaniem tej czy innej odżywki a innym razem zaskoczony kozrściamo płynącymi ze stosowania czegoś, co na innych tak nie działało. Mówienie jednak, że one suplementy to po prostu "badziew komercyjny, nic nie znacząca chemia" jest podejściem do tematu na zasadzie "nie bo nie".

przez ~czytacz,
    2009-01-30 11:34:17

Problem z suplementami jest taki, ze ciezko odsiac naukowe fakty dotyczace tych srodkow od marketingowego belkotu producentow. Szczegolnie, ze ci ostatni zachwalajac swoje wynalazki, uzywaja pseudonaukowego jezyka i podpieraja sie sprzedajnymi autorytetami (uczeni, trenerzy, zawodnicy itd.), aby uwiarygodnic swoje odzywki. Jak ktos nie poswieci czasu na oddzielenie bzdur od prawdy, moze wdepnac w spore, a przede wszystkim kosztowne g**no. I bedzie sie potem dziwil, ze zre jakas odzywke na kilogramy, a masy miesn...więcej

przez ~marcinp,
    2009-01-30 11:41:42

Dzięki wielkie za ten artykuł Na początku stycznia wysyłałem zapytanie do "Trenera MH" właśnie o suplementy, a teraz już pojawił się kompletny artykuł... Z suplementami dopiero zaczynam, w tej kwestii jestem zdecydowanie początkujący, ale takie artykuły w znanym i renomowanym czasopismie czy na forum, gdzie forumowicze podają pomocną dłoń zdecydowanie pomagają rozwiać wątpliwości i.... zachęcają do nieustannej "walki" o zdrowie, samopoczucie i sylwetkę...Podejście "nie bo nie", to...więcej

przez ~mythos,
    2009-01-30 11:43:32

Marcin - szacun za takie podejście! No i szacun dla MH za artykulik. Czytacz - jest dokładnie,tak, jak piszesz, ale zauważ, że podobna sytuacja jest także z proszkami do prania, pastami do zębów i całą masą innych produktów FMCG. Na pseudonaukowych badaniach opiera się spora część ich marketingu i na to się nic nie poradzi, po prostu trzeba poświęcić czas na zrobienie porządnego "riserczu". Na szczęście sytuację ułatwia (choć i utrudnia zarazem) internet.Mnie swoją drogą najbardziej bawią niektó...więcej

przez ~lep1,
    2009-01-30 11:48:24

Bardzo fajny artykuł przyda się przy kolejnych wyborach suplementu ale tak jak wyżej Wszystko z głową

• ODPOWIEDZ +
1 2 3 ... 8
STRONA 1 z 8
REKLAMA