REKLAMA

Forum - Dieta

Dyskusja do tematu: Dieta wikingów: moc Thora będzie z Tobą!

Co takiego jedli wikingowie, że ich potężni wojownicy siali postrach w całej Europie? Okazuje się, że ich dieta była wyjątkowo zdrowa. Sprawdziliśmy, jakie produkty stanowiły o sile ich jadłospisu i dlaczego Ty też zyskasz, włączając je do swego współczesnego menu.

Przejdź do artykułu
    przez ~mh,
    2013-04-08 12:45:41

Co takiego jedli wikingowie, że ich potężni wojownicy siali postrach w całej Europie? Okazuje się, że ich dieta była wyjątkowo zdrowa. Sprawdziliśmy, jakie produkty stanowiły o sile ich jadłospisu i dlaczego Ty też zyskasz, włączając je do swego współczesnego menu.

przez ~jazzman,
    2013-04-30 14:43:43

Eee tam, Leif. Nie znasz się. Myślisz, że łatwo było im uprawiać ziemię w ich warunkach klimatycznych? To właśnie dzięki temu, że każdy typowy wiking = rolnik musiał przekopać tyle zmarzniętej ziemi, żeby zasadzić paszę dla siebie, mieli takie mięśnie i walka z europejskimi rolnikami nie była im straszna. W żadnym wypadku nie było to mięso czy też inne produkty zwierzęce. Dla koni juz niestety nie starczało. Konie jadły śnieg.Dla przypomnienia - typowy wiking z tamtych czasówNie należy zapominać o tym, że w tamt...więcej

przez ~Borys,
    2013-04-30 14:53:48

Już starożytni Grecy karmili miodem sportowców, aby mieli większą siłę i wytrzymałość. Sekretem starożytnych Greków było spożywanie krwi, to właśnie zapewniło im siłę i wytrzymałość, można o tym przeczytać np. \"Dziejach Herodota\".

przez ~mariko,
    2013-04-30 17:56:48

Sekretem starożytnych Greków było spożywanie krwi, to właśnie zapewniło im siłę i wytrzymałość, można o tym przeczytać np. \"Dziejach Herodota\".A właśnie ostatnio coś tam próbowałem googlować na temat diety ludów starożytnych. Niestety wyskakiwały mi same ogólniki typu: chleb, mięso, zboża itd. Mi raczej chodzi o konkretne posiłki i to najlepiej nie prostego ludu, a elit (władcy, kapłani, wojownicy). Czy ktoś zna może jakieś dzieła historyczne na ten temat? Obszar dowolny, nie ma znaczenia czy to będzie Egipt, Grecja itp. Czy ktoś się interesował tematem?

przez ~Borys,
    2013-04-30 18:07:56

A właśnie ostatnio coś tam próbowałem googlować na temat diety ludów starożytnych. Niestety wyskakiwały mi same ogólniki typu: chleb, mięso, zboża itd. Mi raczej chodzi o konkretne posiłki i to najlepiej nie prostego ludu, a elit (władcy, kapłani, wojownicy). Czy ktoś zna może jakieś dzieła historyczne na ten temat? Obszar dowolny, nie ma znaczenia czy to będzie Egipt, Grecja itp. Czy ktoś się interesował tematem?Mój cytat i twój post to jakaś kpina czy jak ? Wiesz kim w ogóle był Herodot i jakie są podwaliny historii starożytnej ???

przez ~jazzman,
    2013-04-30 18:08:47

Ale jak, chcesz przepisy na \"wątróbkę po kapłańsku\" ? B)

przez ~mariko,
    2013-04-30 18:14:27

Mój cytat i twój post to jakaś kpina czy jak ? Wiesz kim w ogóle był Herodot ???Czy za trudne dla Ciebie było domyślić się, że chodzi mi o inne źródła poza Herodotem? Napisałeś: \"można o tym przeczytać np. \"Dziejach Herodota\".\" Na przykład, a na przykład gdzie jeszcze?  Ale jak, chcesz przepisy na \"wątróbkę po kapłańsku\" ? B)Hehe, no może bez przesady. Po prostu chciałbym poczytać jakiegoś kronikarza, który np. dokładniej opisał jakieś uczty. ;) Może jakiś badacz się tym zajął i istnieje na ten temat jakaś książka.

przez ~Leif,
    2013-04-30 18:19:18

Ale jak, chcesz przepisy na \"wątróbkę po kapłańsku\" ? B)Ja chcę na \"pachwinę a\'la wojownik\" :D Hehe, no może bez przesady. Po prostu chciałbym poczytać jakiegoś kronikarza, który np. dokładniej opisał jakieś uczty. ;) Może jakiś badacz się tym zajął i istnieje na ten temat jakaś książka.Kiedyś trafiłem na jakieś strony poświęcone rekonstrukcji archeologicznej, w w tym na stronę o przepisach kulinarnych z czasów średniowiecza. Szukałem o wikingach, ale nie pamiętam gdzie mnie linki poniosły...

przez ~Borys,
    2013-04-30 18:20:19

Czy za trudne dla Ciebie było domyślić się, że chodzi mi o inne źródła poza Herodotem? Napisałeś: \"można o tym przeczytać np. \"Dziejach Herodota\".\" Na przykład, a na przykład gdzie jeszcze?Za trudna to jest chyba dla Ciebie podstawowa wiedza ogólna, skoro nie masz zielonego pojęcia, jakie są podwaliny historii starożytnej i jaką rolę \"dla przykładu\" odegrał w tym Herodot. Ten \"przykład\" w zupełności wystarczy.Gdybyś jeszcze od czasu do czasu rzucił okiem na forum, doszedłbyś do tematów Drapieżcy, który p...więcej

przez ~mariko,
    2013-04-30 18:26:26

No tak masz rację, nie mam żadnego pojęcia o tym kim był Herodot, pierwszy raz słyszę taką nazwę. A niedługo matura z historii i jak ja ją zdam? ;/ Nie ma to jak inni wiedzą lepiej co sam wiesz.. :) W każdym razie jeśli ktoś zna jeszcze inne źródła, to będę wdzięczny. Mogą być pojedyncze wzmianki, zdania - bez znaczenia.

• ODPOWIEDZ +
STRONA 1 z 2
REKLAMA