[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Żyć i trenować jak David Beckham

David Beckham jest najpopularniejszym graczem w najpopularniejszej grze na świecie. Na szczyt zaprowadził go talent, ale przede wszystkim determinacja i upór. Poznaj tajemnicę sukcesu i plan treningowy Davida Beckhama, a potem wyciągnij z tego wnioski dla siebie.

David Beckham: Zarówno na boisku, jak i poza nim zawsze skupiam się na zadaniu, które mam do wykonania. Mam coś do zrobienia i nie liczy się nic poza tym. (fot. Anthony Mandler)
"Nigdy nie zagrasz dla narodowej reprezentacji. Jesteś na to za mały i nie dość silny".

Te słowa 13-letni David Beckham usłyszał od swojego trenera piłki nożnej. Faceta, który teoretycznie miał inspirować dzieciaki, być ich mentorem. Zazwyczaj na łamy czasopism trafiają świetni nauczyciele. Jednak ta historia zaczyna się hołdem dla kiepskich belfrów. Tych zgorzkniałych, upartych, głupich. Tych, którym nadmuchane ego każe zdławić swoich uczniów, sprowadzić ich od parteru.

Beckham przejrzał swojego trenera na wylot. "Chociaż to, co usłyszałem, wyprowadziło mnie z równowagi, jednocześnie zacząłem myśleć: udowodnię wszystkim, że mogę zawodowo grać w piłkę" - mówi.

REKLAMA
Na boisku czuję się najlepiej. Tam znajduję szczęście. Wiem, co robię, i wiem, że robię to dobrze.

Słowa trenera uświadomiły młodemu Davidowi, że małemu chłopcu nic nie przyjdzie łatwo. Jednak dziś Beckham ma 180 cm wzrostu, 74 kg wagi i nie tylko grał w drużynie narodowej, ale przez 6 lat nosił na ramieniu opaskę kapitana reprezentacji. W marcu 2008 roku w meczu przeciwko Francji po raz setny wybiegł na boisko w narodowych barwach.

"Niewielu graczy to osiąga - podkreśla piłkarz. - Gdy mi się udało, byłem bardzo dumny".

Wznieśmy więc toast za kiepskich nauczycieli, którzy zupełnie niechcący dali nam wielu wspaniałych sportowców, naukowców, artystów. Beckham jest tego koronnym przykładem.

Zapytałem go, czy słowa Keitha Richardsa, który powiedział, że wychodzi na scenę, by zaznać spokoju, pasują do jego życia. Beckham wybuchnął śmiechem. "Wow, strzał w dziesiątkę. Wokół mnie i mojej rodziny panuje totalne szaleństwo. Bez wątpienia to tam, na boisku, czuję się najlepiej. Tam znajduję szczęście. Wiem, co robię, i wiem, że robię to dobrze".

Do celu za wszelką cenę

To prowadzi mnie bezpośrednio do kolejnego pytania, które w 2007 roku zadawano Beckhamowi często. Dlaczego w wieku 32 lat, po osiągnięciu tych wszystkich niebywałych sukcesów, gracz jego kalibru spakował walizki i podpisał pięcioletni kontrakt z Los Angeles Galaxy?

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij