[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Wygraj z kacem: poranny trening na bicepsy i tricepsy

Dałeś w palnik i rano chcesz zabić swego kota, bo tupie, bydlę jedno? To się nazywa kac, gdybyś nie wiedział. Jak wygrać to poranne starcie? Oto prosty trening, dzięki któremu wrócisz do żywych i to w lepszej formie. Jakaś kara musi być, a na przyszłość nie mieszaj, człowieku.

fot. I T A L O 2015/shutterstock.com
Gdy partnerka informuje Cię, że na kaca najlepsza jest praca, ma rację, choć sama może nie do końca wiedzieć, dlaczego. Wyjaśnijmy: kac jest skutkiem działalności szkodliwych produktów rozpadu alkoholu. Organizm potrzebuje chwili, by się ich pozbyć.

Dobra wiadomość jest taka, że możesz przyspieszyć ten proces. Wystarczy, że podkręcisz metabolizm, a efekty obecności toksyn przestaniesz odczuwać trochę szybciej. Masz dwa wyjścia: zabrać się za domowe naprawy, których finał obiecujesz od „zawsze”, albo... trening.

REKLAMA
 

Wybór jest prosty, prawda? Bądź jednak ostrożny: zapomnij o standardowej, intensywnej sesji i postaw na sprawdzony oraz względnie spokojny zestaw na imponujące ramiona. Oto on.

Twój poranny trening na kaca

Wydostań się z łóżka (śmiało, dasz radę!), zjedz śniadanie (bez pośpiechu i fanaberii) i złap mocno sztangę.

1. Zginanie przedramion na modlitewniku

4 x 4 powtórzenia, pauza: 2 min.

rys. Mark Sansom, Mirosław Łuckoś 

Przyjmij pozycję przy modlitewniku, ramiona mocno dociskając do oparcia. Złap sztangę podchwytem na szerokość barków (A). Ugnij przedramiona aż do maksymalnego napięcia bicepsów (B). Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym powoli, kontrolując ciężar, wróć do pozycji początkowej, nie prostując jednak całkowicie rąk w łokciach.

2. Zginanie przedramion na ławce skośnej

4 x 2-4 powtórzenia, pauza: 2 min.

rys. Mark Sansom, Mirosław Łuckoś 

Złap parę hantli i usiądź na ławce skośnej. Stopy ułóż płasko na podłożu. Ręce wyprostuj po bokach, hantle trzymając podchwytem (A). Ugnij maksymalnie ręce w łokciach (B), zatrzymaj na sekundę ruch i powoli wróć do startu. Dzięki takiej wersji zginania przedramion w pełni odizolujesz pracę bicepsów oraz zyskasz gwarancję, że ruch wykonujesz w pełnym jego zakresie.

3. Zginanie przedramion na wyciągu

1 x 25 powtórzenia

rys. Mark Sansom, Mirosław Łuckoś 

Zamocuj linę do wyciągu dolnego. Stań prosto w lekkim rozkroku twarzą do wyciągu i złap oburącz końce liny (A). Zginając ręce w łokciach, unieś pięści, aż znajdą się na wysokości klatki piersiowej, a bicepsy będą maksymalnie napięte (B). Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym powoli wróć do pozycji startowej.

4. Wyciskanie sztangi wąskim nachwytem

4 x 2-4 powtórzenia, pauza: 2 min.

rys.  

Połóż się tyłem na ławce płaskiej. Złap sztangę nachwytem węższym niż na szerokość barków (kciuki około 10-20 cm od siebie) i – prowadząc łokcie jak najbliżej korpusu – opuść ją do klatki, do linii sutków (A). Wyciśnij ciężar, prostując ręce w łokciach (B). Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym powoli wróć do startu. Staraj się nie wyginać nadgarstków.

5. Wyciskanie sztangi do połowy

4 x 2-4 powtórzenia, pauza: 2 min

rys. Mark Sansom, Mirosław Łuckoś 

Załóż na gryf znacznie większy ciężar niż zazwyczaj – tym razem nie będziesz opuszczał sztangi do klatki, tylko zatrzymywał ruch w jego połowie. Złap sztangę nachwytem na szerokość barków i zacznij ją opuszczać. Gdy ugniesz łokcie do kąta prostego (A), zrób krótką pauzę i wyciśnij ciężar do pozycji początkowej (B).

6. Prostowanie ramion na wyciągu

1 x 25 powtórzenia

rys. Mark Sansom, Mirosław Łuckoś 

Umieść ławkę skośną tyłem do wyciągu górnego. Złap nachwytem krótki drążek i połóż się tyłem na ławce. Zacznij od rąk ugiętych w łokciach – drążek powinien znajdować się na wysokości Twoich oczu (A). Wyprostuj ręce, by przenieść go nad uda (B). 

Z kacem jest jak z prawie każdą dolegliwością, lepiej zapobiegać niż leczyć. Dowiedz się, jak skutecznie walczyć z kacem jeszcze w trakcie picia.

MH 03/2014

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij