Wyciskanie w klęku z odchyleniem

Odsłoń sześciopak, wypełnij rękawki koszulki i wzmocnij plecy wyciskaniem w klęku z odchyleniem.

Wyciskanie w klęku z odchyleniem fot. PHILIP HAYNES

Lubimy w MH, kiedy ćwiczenia, które wykonujemy, łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Tak, chcemy być sprawni i silni, ale kłamstwem byłoby stwierdzenie, że nie liczy się dla nas wygląd. Dlatego proponujemy, byś dołączył do swojego treningu nowe ćwiczenie: wyciskanie w klęku, ale połączone z odchyleniem do tyłu. Łączy ono w sobie najlepsze elementy brzuszków i wyciskania ciężaru nad głowę, wzmacniając Twój core, barki i ramiona. A odchylenie do tyłu zwiększa ruchomość w kręgosłupie i biodrach, rozluźniając te miejsca, które są najbardziej narażone na niepożądane skutki siedzącego trybu życia. To takie antidotum na długie siedzenie, przypominające, jak używać bioder. A przy okazji jego efekty widać również w lustrze.

Co zyskasz?

  • wyraźny 6-pak
  • lepszą ruchomość
  • imponujące barki
  • mocne tricepsy

Tip autora

Jeśli nie możesz usiąść na piętach, podstaw pod pośladki np. kilka talerzy, na których będziesz mógł się oprzeć i wykonać odchylenie, ale przy większym komforcie i bez ryzyka kontuzji.

1. Uklęknij

Zacznij w pozycji klęczącej, z dwoma kettlami trzymanymi przy obojczykach. Łokcie trzymaj wysoko, by od samego początku zaangażować do pracy barki.

2. Odchyl się

Powoli spróbuj usiąść pośladkami na piętach i odchyl się do tyłu. Kettle opieraj na klatce, napinając jednocześnie brzuch. Utrzymaj tę pozycję przez chwilę, by mieć pewność, że cały czas kontrolujesz ruch

3. Prostuj się

Teraz, angażując pośladki, wróć do wyprostowanej pozycji – oczywiście w klęku. Postaraj się wyprostować tułów tak bardzo, jak to możliwe. To jeszcze nie koniec.

4. Finał

Płynnym ruchem, wykorzystując nieco siłę bezwładności z wyprostu, wyciśnij kettle nad głowę. Powoli opuść je do wysokości barków, a potem przejdź do kolejnego powtórzenia.

REKLAMA