Wyciskanie hantli nad głowę stojąc

Wyciskając hantle nad głowę siedząc, jesteśmy w stanie poradzić sobie z większym ciężarem. Co z tego, skoro jest to opcja, która niesie ze sobą dużo większe ryzyko kontuzji niż wersja na stojąco. Rzuć wyzwanie swoim mięśniom i zbuduj imponujące naramienne.

wyciskanie hantli fot. Beth Bischoff
fot. Beth Bischoff

Ta druga wersja wyciskania wymusza na Tobie większą staranność podczas każdego ruchu – kolejne powtórzenia staną się niemożliwe, jeśli nie będziesz dbał o poprawną technikę. Zobacz, na co zwracać uwagę, by droga hantli w górę była równoznaczna z Twoją drogą na szczyt formy.

wyciskanie hantli fot. +ISM
fot. +ISM

Przyjmij właściwą pozycję

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Palce kieruj na godzinę dwunastą. Możesz delikatnie ugiąć kolana, by obniżyć i ustabilizować sylwetkę. Nie odrywaj pięt podczas ruchu hantlami w górę.

 

wyciskanie hantli fot. +ISM
fot. +ISM

Trzymaj hantle chwytem neutralnym

Nachwyt wprowadza dodatkowe napięcie, które może skończyć się kontuzją, jeśli korzystasz z naprawdę ciężkich hantli. Dlatego trzymaj je chwytem neutralnym, a łokcie kieruj do przodu.

 

wyciskanie hantli fot. +ISM
fot. +ISM

Napnij mięśnie korpusu

Spory ciężar, który za chwilę będziesz unosił nad głowę, byłby nie lada problemem dla Twojego kręgosłupa, jeśli nie napinałbyś mocno mięśni brzucha. To proste: musisz stabilizować sylwetkę. Żadnych ale.

 

wyciskanie hantli fot. +ISM
fot. +ISM

Wyciskaj hantle nad barki

Jeśli nie jesteś w stanie kontrolować ciężaru i dopuszczasz do zetknięcia się hantli w górze, to znaczy, że próbujesz wycisnąć zbyt wiele. Zmniejsz obciążenie i staraj się wykonywać ruch maksymalnie dokładnie. To nie takie trudne, prawda? 

MH 08/2014

REKLAMA