[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Wybór siłowni - 7 rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę

Na co zwracać uwagę podczas wyboru klubu fitness?

siłownia fot. Shutterstock

1. Lokalizacja i godziny otwarcia

Jeśli będziesz musiał jechać do klubu przez zatłoczone centrum miasta, na pewno nie będzie działało to na Ciebie motywująco. Sprawdź również godziny otwarcie klubu. Może się bowiem okazać, że należysz zdecydowanie do „skowronków” – poranny trening wpływa na Ciebie bardzo korzystnie, czujesz się pobudzony, pełen energii przez resztę dnia. W takiej sytuacji ważne jest, byś mógł skorzystać z klubu np. o godzinie 7 lub wcześniej.

2. Sprzęt w siłowni

Zwróć uwagę na ilość „wolnych ciężarów” (sztangi, hantle, sztangielki), jeśli chcesz budować muskulaturę. Sprawdź, czy maszyny działają sprawnie i są w dobrym stanie. Gdy zależy Ci bardziej na treningu aerobowym, zorientuj się, jak wygląda wyposażenie klubu w maszyny kardio (bieżnie, trenażery eliptyczne, rowerki itp.).

3. Oblężenie

Coraz więcej osób korzysta z usług klubów fitness. Niestety, w wielu miejscach, pomimo ograniczonej przestrzeni treningowej, zarządcy – chcąc pomnażać zyski – nie zwracają uwagi na przepełnienie klubów. W takiej sytuacji postaraj się wykorzystać pierwszą wizytę (zazwyczaj bezpłatną) na ocenę, czy faktycznie dostanie się do squat racka wymaga stania w kilkunastominutowej kolejce.

4. Atmosfera

W siłowni musisz czuć się komfortowo, tak byś chciał do niej wracać. O atmosferze w klubie decydują nie tylko instruktorzy, ale także panie pracujące w recepcji i szefostwo. Z biegiem czasu w dobrym klubie powinieneś nawiązać nowe znajomości. Po kilku miesiącach, wchodząc na salę ćwiczeń, najpierw będziesz musiał przywitać się z całą grupą znajomych, zanim zaczniesz rozgrzewkę. I o to właśnie chodzi! Jeśli w siłowni będziesz czuł się jak na wieczornym spotkaniu z chłopakami w klubie, „jesteś w domu” – na pewno szybko się do niej nie uwolnisz.

5. Doświadczony, wykwalifikowany personel

Szczególnie ważny dla osób rozpoczynających swoją przygodę z treningiem siłowym. Z dobrym instruktorem trening będzie zarówno efektywny, jak i bezpieczny.

6. Czystość

Zwróć uwagę na maszyny, parapety, toalety itp. Ważne jest, czy od trenujących wymaga się używania ręczników oraz czy dostępne są płyny dezynfekujące i papier, by wycierać po sobie maszyny aerobowe. W porządnych klubach salę sprząta się dwa razy dziennie.

7. Zajęcia

Klub fitness to nie tylko siłownia. Sprawdź ofertę pozostałych zajęć, które – wbrew pierwszemu wrażeniu – wcale nie są tylko dla pań. A jeśli w klubie jest jeszcze dodatkowo mały bufet z wartościowymi potrawami dla trenujących, to masz klub idealny.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij