Większy biceps - trening w dwóch ćwiczeniach

Podejmij nasze wyzwanie i spróbuj wykonać 100 powtórzeń. Uzyskanie silnych ramion to maraton, nie sprint.

klatka piersiowa, trening shutterstock.com
Klatka piersiowa lubi nowe wyzwania. Zaserwuj jej coś więcej niż wyciskanie na ławce płaskiej.

Zasady gry

Na start wybierz parę hantli, którymi normalnie robisz 20 powtórzeń uginania ramion na średnim poziomie wysiłku. Twoim celem jest dobicie do 100 powtórzeń. Za każdym razem, gdy będziesz potrzebował przerwy, wykonaj 15 pompek z wąskim ustawieniem rąk.

ZOBACZ TEŻ: Tak klatę trenuje The Rock!


1. Uginanie ramion

Złap dwie hantle chwytem neutralnym, ramiona trzymając swobodnie przy bokach. Unieś ciężarki do góry, rotując nadgarstkami tak, by w końcowej fazie ruchu trzymać hantle podchwytem. Nie pozwól łokciom na wędrówkę do przodu – to biceps ma odegrać główną rolę. Powolnym, kontrolowanym ruchem wróć do pozycji startowej, odwracając rotację nadgarstków.

2. Odpoczynek

Gdy Twój bicek poprosi o przerwę, rzuć hantle o podłogę i przyjmij pozycjędo pompki. By dać faktyczny odpoczynek mięśniowi dwugłowemu, ustaw dłonie blisko siebie, stykając je wskazującymi kciukami. Dłonie połóż bezpośrednio pod niższą częścią klatki piersiowej. Następnie, trzymając łokcie blisko ciała, wykonaj pompkę, a w zasadzie 15 pompek. 

3. Tempo

Nie przesadzaj z tempem wykonywania powtórzeń. Jeśli Zaczniesz się ścigać sam ze sobą, nie dotrwasz do „setki”. Z kolei zbyt wolne uginanie ramion wymusi większą liczbę pauz z pompkami, które Cię po prostu wykończą. Trzymaj stałe tempo, ale nie szarżuj.

Zobacz również:
REKLAMA