Większa klata - szybki trening

Kilka ćwiczeń na koniec treningu klatki piersiowej sprawi, że będzie wyrywać się z krępującego ją T-shirta. Wypuść bestię na wolność.

trening, klata shutterstock.com

Trening

Będzie trwał 15 minut. W pierwszej minucie zrób 5 powtórzeń wyciskania na ławce skośnej, w drugiej 10 powtórzeń wyciskania na podłodze, a w trzeciej 15 francuskich pompek na ławeczce. Powtórz tę sekwencję w sumie 5 razy. To nie będzie łatwy kwadrans.

trening, klatashutterstock.com

1. Spokojny start

Usiądź na ławeczce skośnej, ustawionej pod kątem 45 stopni, a sztangielki trzymaj w wyprostowanych ramionach nad klatką. Opuszczaj ciężar przez 5 sekund, a potem dynamicznie unieś go, pod koniec ściskając mięśnie piersiowe. Po 5 powtórzeniach odpoczywaj do końca minuty.

trening, klatashutterstock.com

2. Ciężki środek

Z tymi samymi ciężarkami, co w poprzednim ćwiczeniu, połóż się na podłodze z łokciami na ziemi i ramionami przy tułowiu, zgiętymi pod kątem 90 stopni. Wyciśnij sztangielki do góry tak szybko, jak możesz, ale opuszczaj je przez 3 sekundy. Krótszy ruch pozwoli Ci na wykonanie całego ćwiczenia, mimo zmęczenia pod koniec.

trening, klatashutterstock.com

3. Palący koniec

Wróć do ławeczki, by zbudować triceps i doładować klatkę. Oprzyj się na wyprostowanych ramionach na ławeczce, a nogi wyciągnij do przodu. Zegnij ramiona w łokciach i opuszczaj biodra, aż ramiona będą równoległe do podłogi, a potem unieś się do pozycji startowej. Zbieraj się, bo masz zrobić 15 powtórzeń. A gdy minie minuta, wracaj do wyciskania.

Zobacz również:
REKLAMA