Wiatrak z kettlem [Najlepsze ćwiczenia, których nie robisz]

Mała rewolucja w Twoim treningu sprawi, że jedno ćwiczenie będzie miało dwukrotny efekt 15-minutowego treningu kardio.

kettlebell, wiatrak shutterstock.com

Pewnie już wiesz, że dla nas, redaktorów MH, trening z kettlebellem to jeden z najlepszych sposobów, by nie sflaczeć. Głównie dlatego, że przy konstrukcji klasycznego odważnika i dynamicznej technice ćwiczeń z kettlem Twoje mięśnie muszą mocniej pracować, by kontrować jego ciężar. Ale prawdziwy potencjał kettla uwolnisz dopiero wtedy, gdy połączysz w jednym ćwiczeniu kilka różnych, co sprawi, że za jednym zamachem zrobisz trening właściwie całego ciała.

ZOBACZ: Jak trenować z odważnikiem?

A większe obciążenie to większa ilość potrzebnych do poradzenia sobie z nim kalorii. Połącz np. wymach jednorącz ze skłonem w bok, a trudno będzie znaleźć mięśnie, które w tym ćwiczeniu mają urlop. Wzmocnisz core i poprawisz siłę funkcjonalną, tak że nie będziesz miał problemu i na boisku, i przy meblowo- -aranżacyjnych szaleństwach Twojej domowej dekoratorki. Nie mówiąc o tym,że będziesz miał mniej tłuszczu i więcej mięśni. Przecież natura nie znosi próżni.

Ekspert MH: Michał Wojciechowski

„Przygotowując się do tego ćwiczenia, wzmocnij uścisk dłoni – kettlebell będziesz miał w pewnym momencie dokładnie nad twarzą i nie może Ci się on wyślizgnąć z ręki”.  

Men's Health

1. Startuj

Z kettlebellem w lewej dłoni opuść ramię i przenieś wymachem ciężar między nogi. Lekko przy tym ugnij kolana i staraj się trzymać proste plecy.  

2. Swinguj

Dynamicznym, ale płynnym ruchem przenieś kettlebell do góry. Na wysokości klatki skręć nadgarstek, tak by dłoń była skierowana do przodu, i wyciśnij ciężar nad głowę.  

3. Skręć

Z wyprostowanym lewym ramieniem wykonaj skłon w prawy bok, wypychając biodra w lewo i opuszczając prawe ramię ku ziemi. Czujesz, jak pracuje cały core?  

4. Licz

Zatrzymaj na moment ruch, a potem wróć do pozycji startowej. Zrób najpierw po 1 powt. na stronę, potem po 2, 3 i 4 powt. Odpocznij chwilę i powtórz całość.

Zobacz również:
REKLAMA