REKLAMA

Walka z cieniem: zbuduj kondycję boksera

Boks to sport kontaktowy, ale nie musisz zakończyć treningu bokserskiego walką z prawdziwym przeciwnikiem, by skorzystać z jego zalet. Już sam trening potraktuj jako walkę, której stawką są lepsza kondycja i wytrzymałość.

walka z cieniem Neil Kremer, shutterstock.com
fot. Neil Kremer, 2015, shutterstock.com
Chociaż traci popularność na rzecz MMA, boks wciąż uznawany jest nie tylko za kuźnię formy i sylwetki, ale też charakteru. Klubów, w których można go trenować, jest z każdym rokiem coraz więcej – nawet w mniejszych miastach można spotkać zapaleńców, którzy nie potrafią obojętnie minąć bokserskiego worka, tylko muszą go uderzyć.

Przyjmij pozycję bokserską, zwracając szczególną uwagę na to, by nie ustawiać stóp w jednej linii (podczas zginania nóg kolana powinieneś kierować do środka). Utrzymaj gardę, lewa ręka trochę wyżej, prawa na wysokości policzka. Łokciami ochraniaj żebra.

REKLAMA

Ciężar ciała przenieś trochę na nogę zakroczną. Z tej pozycji wyprowadź cios lewą ręką, prostując ją w łokciu – zacznij od skrętu tułowia i małego kroku lewą nogą, by zwiększyć dynamikę uderzenia.

1. Chroń głowę

Wykonany z grubej skóry wołowej, z podszyciem z wytrzymałej japońskiej skóry syntetycznej Amara kask Adidas ma atest AIBA (Amateur International Boxing Association). Łatwo dopasowuje się do kształtu głowy.

2. Dbaj o dłonie i nadgarstki

Lekko rozciągliwe bandaże bokserskie Lonsdale mają aż 4,5 metra, dzięki czemu dokładnie zabezpieczysz nimi swoje dłonie i nadgarstki, przez co znacząco zmniejszysz ryzyko kontuzji.

3. Zadaj cios

Ręcznie produkowane w Tajlandii rękawice Fairtex BGV6 mają profil, który mocniej zabezpiecza nadgarstki i kciuki. Wykonane z najwyższej jakości skóry bydlęcej. Mercedes wśród rękawic treningowych.

4. Popraw pracę nóg

Wyjątkowo lekkie buty Adidas Box Hog w sporej części wykonane są z siateczki, która gwarantuje przewiewność i dobre odprowadzenie wilgoci. Bieżnikowana podeszwa zapewnia dobrą przyczepność na ringu.

5. Zbuduj wytrzymałość

Lekka i bardzo szybka skakanka szybkościowa Everlast pozwoli Ci udoskonalić pracę nóg i poprawić kondycję, dzięki wbudowanym łożyskom. Rączki pokryto ułatwiającą chwyt pianką.

Departament Fitness MH radzi

Trenuj z trenerem. Możesz poduczyć się techniki zadawania ciosów dzięki setkom filmików zamieszczonych w internecie, ale pamiętaj, że nic nie zastąpi kontaktu z prawdziwym trenerem. Tylko fachowiec dostrzeże Twoje błędy i znajdzie receptę na ich eliminację.

Zrób unik. Bez ciosu walki nie wygrasz, ale pamiętaj, że obrona przed nim jest jeszcze istotniejsza. Po wyprowadzeniu ciosu wracaj do pozycji bokserskiej i przez cały czas trzymaj gardę.

MH 09/12

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA