[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.4

ViPR: trening FBW z gumową tubą

ViPR, czyli miękka tuba, zdobył sławę jako ciekawostka treningowa dla znudzonych celebrytów, ale szybko zaczęli z niego korzystać również profesjonaliści. Możesz ją unosić, wyciskać, chwycić czy rzucić o ziemię, przy okazji budując formę.

męska sylwetka fot. Ammentorp Photography, 2015, shutterstock.com
Twój plan treningowy FBW

Podane ćwiczenia wykonuj trzy razy w tygodniu, w 3 seriach po 10 powtórzeń.

REKLAMA

trening z tubą ViPR rys. Mirosław Łuckoś
1. Barki, triceps, uda, abs: przysiad z wyciskaniem

Chwyć tubę pionowo za środkowe uchwyty. Zrób przysiad, przenosząc tubę między nogi, tak by jeden jej koniec znalazł się za Tobą.

Wstając, wyciśnij tubę nad głowę. Po skończonej serii zmień chwyt i powtórz całość.

trening z tubą ViPR rys. Mirosław Łuckoś
2. Biceps, uda, abs: wykrok boczny

Stań, łapiąc na górze postawioną pionowo tubę. Przechyl ją w prawo, jednocześnie prawą nogą robiąc wykrok boczny.

Wróć do pozycji startowej i wykonaj to samo na drugą stronę. To jedno powtórzenie.

trening z tubą ViPR rys. Mirosław Łuckoś
3. Barki, klatka, uda, abs: wyciskanie pionowe

Postaw tubę pionowo na podłodze. Chwyć ją na górze obiema rękoma. Zrób półprzysiad. Wstań, unosząc ją za pomocą zmiany miejsca chwytu.

Kontynuuj ten ruch, aż złapiesz tubę na samym jej dole.

trening z tubą ViPR rys. Mirosław Łuckoś
4. Plecy, uda, łydki, abs: martwy ciąg

Stań, stopy rozstawiając na szerokość bioder. Chwyć poziomo ustawioną tubę za jej uchwyty. Pochyl się do przodu, tak by tuba znalazła się tuż nad podłogą.

Wyprostuj się, w końcowej fazie ruchu napinając mięśnie pleców i pośladki. Podciągnij barki do góry.

trening z tubą ViPR rys. Mirosław Łuckoś
5. Klatka, barki, uda, abs: wiosłowanie

Stań, stopy rozstawiając na szerokość barków i trzymając tubę poziomo za uchwyty. Zrób półprzysiad, jednocześnie przenosząc tubę za lewą nogę.

Wróć do pozycji startowej i przenieś tubę na drugą stronę. To jedno powtórzenie.

trening z tubą ViPR rys. Mirosław Łuckoś
6. Klatka, biceps, triceps, uda, abs: wykroki z unoszeniem ramion

Stań w lekkim rozkroku. Chwyć tubę za środkowe uchwyty. Zrób wykrok lewą nogą i unieś tubę, tak by Twoje ramiona były równolegle do podłogi.

Wróć do pozycji startowej i wykonaj to samo, robiąc wykrok prawą nogą. To jedno powtórzenie.

trening z tubą ViPR rys. Mirosław Łuckoś
7. Dół pleców, uda, abs: skłony tułowia

Oprzyj tubę na bicepsach, skrzyżuj ręce i chwyć ją za uchwyty. Stań, rozstawiając stopy na szerokość bioder. Pochyl się do przodu, trzymając proste plecy.

Zatrzymaj ruch, gdy plecy będą prawie równolegle do podłoża. Wróć do pozycji startowej.

MH 08/11

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij