[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.1

Unoszenie tułowia - silny grzbiet

Unoszenie tułowia, oprócz wzmocnienia dolnego odcinka pleców, może poprawić też siłę i kształt Twoich ud, łydek i pośladków. To całkiem sporo jak na jedno nieskomplikowane ćwiczenie. Włącz je do planu i ciesz się z błyskawicznych efektów.

plecy, mięśnie, grzbiet fot. doodko 2015/shutterstock
Bonusy

Unoszenie tułowia wzmacnia dolną część pleców, ale przy niewielkiej modyfikacji możesz poprawić stan całej dolnej części Twojego ciała. Spróbuj wykonywać je z talerzem za głową, przez co mocniej pracować będą mięśnie całego korpusu. Stosuj też jednonożny sposób blokowania nóg w ławeczce. Utrzymanie pozycji tylko za pomocą jednej nogi poprawi siłę tylnej części uda.

Rada trenera

Staraj się nie zmieniać pozycji ramion. Niech całą pracę wykonają mięśnie pleców i nóg.

Większa moc

Silniejszy tył uda i pośladki pomogą Ci startować z większym przyspieszeniem. 

Mniej kontuzji

Wzmocnienie pleców i tyłu uda zmniejsza ryzyko urazów kręgosłupa i kolan. 

Nowy rekord

Jeśli wzmocnisz mięśnie korpusu, to będziesz mógł więcej wrzucać na sztangę.  

REKLAMA

grzbiet, mięśnie rys. Rodale
1. Unoszenie tułowia

Zablokuj nogi o poduszki uchwytu na ławeczce do unoszenia tułowia. Na przedniej poduszcze oprzyj uda, a dłonie spleć za głową. Napnij pośladki i zegnij się w biodrach, opuszczając tułów, tak by głowa znalazła się jak najniżej. Wróć do pozycji startowej, w której Twoje ciało tworzy jedną linię prostą.

  

grzbiet, mięśnie rys. Rodale
2. Unoszenie tułowia na jedną nogę

Wykonuj to ćwiczenie tak samo, jak opisane powyżej, ale zablokuj o uchwyt tylko jedną nogę. Drugą oprzyj na poduszce od góry.

MH Forma 2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij