Unoszenie tułowia - silny grzbiet

Unoszenie tułowia, oprócz wzmocnienia dolnego odcinka pleców, może poprawić też siłę i kształt Twoich ud, łydek i pośladków. To całkiem sporo jak na jedno nieskomplikowane ćwiczenie. Włącz je do planu i ciesz się z błyskawicznych efektów.

plecy, mięśnie, grzbiet fot. doodko 2015/shutterstock
fot. doodko 2015/shutterstock

Bonusy

REKLAMA

Unoszenie tułowia wzmacnia dolną część pleców, ale przy niewielkiej modyfikacji możesz poprawić stan całej dolnej części Twojego ciała. Spróbuj wykonywać je z talerzem za głową, przez co mocniej pracować będą mięśnie całego korpusu. Stosuj też jednonożny sposób blokowania nóg w ławeczce. Utrzymanie pozycji tylko za pomocą jednej nogi poprawi siłę tylnej części uda.

Rada trenera

Staraj się nie zmieniać pozycji ramion. Niech całą pracę wykonają mięśnie pleców i nóg.

Większa moc

Silniejszy tył uda i pośladki pomogą Ci startować z większym przyspieszeniem. 

Mniej kontuzji

Wzmocnienie pleców i tyłu uda zmniejsza ryzyko urazów kręgosłupa i kolan. 

Nowy rekord

Jeśli wzmocnisz mięśnie korpusu, to będziesz mógł więcej wrzucać na sztangę.  

REKLAMA

REKLAMA

grzbiet, mięśnie rys. Rodale
rys. Rodale

1. Unoszenie tułowia

REKLAMA

Zablokuj nogi o poduszki uchwytu na ławeczce do unoszenia tułowia. Na przedniej poduszcze oprzyj uda, a dłonie spleć za głową. Napnij pośladki i zegnij się w biodrach, opuszczając tułów, tak by głowa znalazła się jak najniżej. Wróć do pozycji startowej, w której Twoje ciało tworzy jedną linię prostą.

  

REKLAMA

grzbiet, mięśnie rys. Rodale
rys. Rodale

2. Unoszenie tułowia na jedną nogę

REKLAMA

Wykonuj to ćwiczenie tak samo, jak opisane powyżej, ale zablokuj o uchwyt tylko jedną nogę. Drugą oprzyj na poduszce od góry.

MH Forma 2013

Zobacz również:
W dzisiejszym świecie energia do działania potrzebna jest nam od rana do wieczora. Nie ma zmiłuj. Co zapewni nam jej największą dawkę? Dobry trening czy pilnowanie diety? Zapytaliśmy eksperta. 
ZOBACZ WIĘCEJ

REKLAMA

REKLAMA