Trenuj jak Cristiano Ronaldo

Ronaldo to jeden z najdroższych piłkarzy świata, ale swoją grą udowadnia, że jest wart każdych pieniędzy. Wykorzystaj jego plan treningowy i popraw własną szybkość, wytrzymałość i siłę, aby jak CR7 decydować na boisku o zwycięstwach swego zespołu.

Trening Cristiano Ronaldo Castrol
Nie tylko talentowi, ale też ciężkiej pracy nad szybkością, wytrzymałością i siłą Cristiano Ronaldo zawdzięcza to, że piłka po jego uderzeniu potrafi osiągnąć średnią prędkość ponad 100 km/h, przyspieszając dwa razy szybciej niż bolidy Formuły 1. (fot. Castrol)

Fenomen Portugalczyka to wypadkowa dwóch rzeczy: talentu i treningu. Mamy dla Ciebie dwie wiadomości. Ta zła to fakt, że na to, ile jest w Tobie piłkarskiego talentu, wpływu niestety nie mamy i nie znamy żadnego sposobu, by każdy miał go tyle, co Ronaldo. Może i dobrze. Ale nawet on nie stałby się jednym z najlepszych piłkarzy świata tylko dzięki zdolnościom. Sukces osiągnął dzięki ciężkiej pracy.

I tutaj jest ta dobra wiadomość: znamy szczegóły treningu Cristiano. Analizy piłkarzy występujących w pięciu najważniejszych ligach europejskich oraz na boiskach Ligi Mistrzów, przygotowane przez Castrol (castrolfootball.com), wyraźnie pokazują, że Ronaldo praktycznie we wszystkich podsumowaniach znajduje się na jednym z czołowych miejsc. Niesamowity wpływ Ronaldo na końcowy wynik meczów, w których gra, bierze się między innymi z idealnej mieszanki siły, przyspieszenia, szybkości, wytrzymałości i precyzji Portugalczyka.

Cristiano, co prawda, nie wygląda na strongmana, ale znany jest ze swojej siły i gdy zdejmuje koszulkę po wygranym meczu, widać wyraźnie każdy mięsień. To efekt solidnego treningu z ciężarami - podczas jednej sesji Ronaldo podnosi ponad 20 ton (program treningu siłowego Cristiano znajdziesz w dalszej części artykułu). To między innymi wizyty w siłowni sprawiają, że piłka uderzona przez Portugalczyka potrafi osiągnąć średnią prędkość ponad 100 km/h, w dodatku przyspieszając dwa razy szybciej niż bolidy Formuły 1. Sam piłkarz jest zresztą niewiele wolniejszy: potrafi biec z piłką z prędkością 33,6 km/h.

"Ta mieszanka siły i szybkości jest dla przeciwników zabójcza - mówi Marcel Desailly, dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów i piłkarski ambasador Castrol. - W dodatku potrafi w czasie biegu oszukać obrońcę dryblingiem, strzela z obu nóg, a nieprzewidywalność jego zagrań zupełnie zaskakuje przeciwnika".

Te cechy też możesz wytrenować i pokażemy Ci jak - trening szybkościowo-wytrzymałościowy Cristiano zamieszczamy już na kolejnej stronie. Po kilku tygodniach sprawdź swoje postępy i kto wie, może któregoś dnia okaże się, że jesteś równie dobry jak Ronaldo. Ale najpierw sprawdź, z jakiego poziomu startujesz.

Test szybkości Ronaldo

Cristiano Ronaldo to jeden z najszybszych piłkarzy na tej planecie. Może nie będziesz tak szybki jak on, ale możesz być dużo szybszy, niż jesteś dziś. Oto test, który pomoże Ci sprawdzać Twoje postępy. 

Jak przeprowadzić ten test? Na początek dobrze się rozgrzej. Poproś kumpla o pomiar czasu. Zacznij test, stojąc przodem do bramki. Na znak obróć się i zacznij biec z piłką według trasy, którą widzisz na rysunku. Biegnąc jak najszybciej, wróć do punktu startu i strzel na bramkę. Zatrzymaj czas, gdy piłka znajdzie się w siatce.

 

Trening Cristiano RonaldoCastrol
fot. Castrol

 

1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5
Zobacz również:
REKLAMA