Treningowy finisher z hantlami [Rwanie + spięcia brzucha]

Zostały Ci jeszcze siły po treningu?  Oto sposób, by się ich pozbyć choć na jakiś czas. Wrócą z nawiązką,  a płaski brzuch masz w bonusie.  

hantle, trening siłowy shutterstock.com

Plan

Wykonaj wszystkie powtórzenia  obu ćwiczeń jedno po drugim, zanim przejdziesz do kolejnej rundy. Możesz odpoczywać, jeśli jest to absolutnie konieczne – podstawą jest prawidłowa technika. W pierwszej rundzie zrób  po 40 powtórzeń każdego ćwiczenia,  w drugiej po 30, w trzeciej po 20 i w ostatniej po 10. Może się wydawać, że masz coraz mniej pracy w danym ćwiczeniu, ale to oznacza krótszą  „przerwę” przed kolejną serią rwania. Taki myczek.

trening siłowyMen's Health

1. Wyrwij się

Nogi rozstaw szerzej niż barki i sięgnij w dół, by podnieść hantlę z podłogi. Zaciśnij też pustą pięść, by wygenerować napięcie. Prowadząc ruch  z bioder, wypchnij ciężar nad głowę, jakbyś wyprowadzał cios, do pełnego wyprostu. Obniż się, zamieniając ręce, zanim ciężar dotknie ziemi. Kontynuuj na zmianę.

trening siłowyMen's Health

2. Podnieś się

Po ostatnim powtórzeniu  połóż się na plecach ze zgiętymi  kolanami i złącz ze sobą podeszwy butów. Wyciągnij ręce  za głową i dotknij nimi podłogi. Unieś zaokrąglone plecy, aby przejść do siadu i dotknąć dłońmi stóp. Powtarzaj.

3. Rozlicz się

Kiedy zaliczysz 40 powtórzeń każdego ruchu, wróć do rwania i zacznij nową rundę. Tym razem zredukuj cel do 30 powtórzeń, a w kolejnej do 20 i na koniec zrób ich 10. Rozpalisz core do czerwoności i zneutralizujesz 200 kcal: nieźle, jak na 10-minutowy finisz treningu.

REKLAMA