Treningowy finisher na moc i szybkość

Na boisku, w ringu czy na bieżni z reguły wygrywa ten, kto zachowa swoją moc i szybkość przez dłuższy czas. Oto finisher, który przybliży Cię do tego celu.

joga, rozciąganie Men's Health

Trening

To połączenie sprintu, spięć brzucha i burpee często wykorzystują w swoich treningach zawodnicy MMA. Twoim celem jest zrobienie 4 rund tak szybko, jak to tylko możliwe, odpoczywając tylko po to, by złapać oddech. Jeśli uda Ci się złamać 15 minut,   daj nam znać.

joga, rozciąganieMen's Health

1. Ostry początek

Zaczynasz od biegu na 400 metrów. Pamiętaj, że to trudny i podstępny dystans. Zaczniesz za wolno i zrobi się z tego długi trening. Wystartujesz za szybko  i możesz nie dotrwać do jego końca. Pierwsza runda to dobra okazja do sprawdzenia Twoich możliwości. Zacznij mocno i spróbuj wytrzymać do końca. Będziesz wiedział, jak pobiec kolejne rundy.

joga, rozciąganieMen's Health

2. Dotyk motyla

Czas na spięcia brzucha  w siadzie motylkowym.  Połóż się na podłodze  z nogami zgiętymi w kolanach i złączonymi podeszwami stóp. Sięgnij rękoma za głowę. Napnij brzuch, przechodząc do siadu, i dotknij dłońmi stóp. Zrób 20 powtórzeń.

joga, rozciąganieMen's Health

3. Trzy w jednym

I na deser burpee z małą modyfikacją. Zacznij od pozycji stojącej. Zrób przysiad  i oprzyj dłonie na ziemi, a potem przeskokiem wyrzuć nogi do tyłu. Pozwól biodrom, przy wyprostowanych ramionach, dotknąć podłoża, kończąc  w pozycji kobry. Przeskokiem wróć do przysiadu i wstań (możesz nawet podskoczyć). Odlicz 10 powtórzeń.  Możesz zacząć rundę  nr 2. Jakkolwiek to zabrzmi, wykorzystaj bieg,  by odpocząć.

Zobacz również:
REKLAMA