Treningowy finisher budujący kondycję

Czy to ważne, ile wyciskasz, jeśli łapiesz zadyszkę podczas rozgrzewki? Te dwa ćwiczenia szybko poprawią Twoją kondycję.

trening, trening siłowy shutterstock.com

Trening

2 ćwiczenia połączone drabiną. Zacznij od jednego przysiadu z przewrotem,  a potem zrób jeden burpee. W kolejnej rundzie wykonaj  po dwa powtórzenia obu ćwiczeń. Dojdź tak do 10, a potem zacznij drogę w dół. To daje w sumie 100 powtórzeń tego zestawu. Ups!

REKLAMA

rozgrzewka, treningMen's Health

1. Do leżenia

Stań wyprostowany i weź głęboki wdech. Wypchnij biodra do tyłu, zrób przysiad, trzymając ramiona przed sobą, i usiądź na ziemi. Połóż się na plecach i rolując się, nakryj się nogami, dotykając kolanami podłoża za głową (jeśli to możliwe). Ręce połóż płasko na ziemi za głową, a potem płynnym ruchem wróć do siadu. Wstań.

rozgrzewka, treningMen's Health

2. Z dołu do góry z klaśnięciem

Gdy tylko złapiesz równowagę, zrób przysiad i połóż dłonie na ziemi. Przeskokiem wyprostuj nogi, przechodząc do pozycji pompki. Zegnij ramiona i obniż pozycję,  aż klatką dotkniesz podłoża. Wyprostuj ręce, przeskocz nogami pod klatkę i dynamicznie wyskocz do góry, prostując ramiona  i klaszcząc dłońmi  nad głową.

3. Wspinaczka po drabinie

Po jednym powtórzeniu każdego ćwiczenia zacznij nową rundę, robiąc po dwa powtórzenia każdego z nich. I tak do 10, a potem to samo w dół. Na papierze może to wygląda nie najgorzej, ale pod koniec będziesz naprawdę gonił resztkami sił. I o to chodzi, bo następnym razem będzie łatwiej.

Zobacz również:
Przedstawiamy krótką listę elementów niezbędnych, by prawidłowo wykonać wiosłowanie ze sztangą w opadzie tułowia.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA