Trening z talerzem [Jeden przyrząd, cały trening]

Kurier zgubił 2/3 przesyłki i zamiast kompletnej sztangi dostarczył tylko talerz? Nie musisz składać reklamacji.

Shutterstock.com

1. Przysiad kierowcy

3 serie po 8-10 powtórzeń

Stań prosto z talerzem trzymanym przed sobą w ugiętych w łokciach rękach (A). Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad, aż Twoje uda będą równoległe do podłoża, jednocześnie wypychając talerz przed siebie (B). Wróć do startu.

2. Wyciskanie z przysiadu

3 serie po 8-10 powtórzeń

Zacznij z talerzem nad głową (A). Zrób przysiad, opuszczając talerz do klatki (B). Wróć do pozycji startowej.

3. Zakrok z twistem

3 serie po 8-10 powtórzeń

Stań prosto, talerz trzymając przed sobą w ugiętych w łokciach rękach. Zrób zakrok lewą nogą i zrotuj ciało w prawo (A). Wróć do startu i powtórz na drugą stronę (B). To jedna repeta.

4. Duch

3 serie po 30 sekund w obie strony

Stań prosto z talerzem przed sobą w ugiętych w łokciach rękach (A). Zachowując ostrożność, zacznij okrążać talerzem głowę (B). Po 30 sekundach zamień strony. Seria to pełna minuta.

5. Pompka z obciążeniem

3 serie po 8-10 powtórzeń

Przyjmij pozycję do pompki. Poproś kumpla, aby położył Ci talerz na plecach (A). Zginając ręce w łokciach, obniż klatkę do podłoża (B). Wróć do pozycji startowej.

6. Przysiad z talerzem na górze

3 serie po 8-10 powtórzeń

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków (palce skieruj delikatnie na zewnątrz). Talerz trzymaj nad głową. Zrób przysiad (A) i wróć do startu (B).

7. Spięcia brzucha twardziela

3 serie po 8-10 powtórzeń

Połóż się tyłem na macie, na piszczelach ułóż sobie talerz. Ręce wyprostuj za głową. Oderwij od podłoża nogi i górę ciała (A), napinając brzuch. Ugnij nogi w kolanach i biodrach, sięgając rękoma za uda (B). Wróć do pozycji startowej.

8. Unoszenie nad głowę

3 serie po 8-10 powtórzeń

Stań, talerz trzymając przed sobą w prostych rękach na wysokości bioder (A). Obszernym ruchem przenieś go nad głowę (B). Powoli wróć do startu.

9. Kierowca ciężarówki

3 serie po 30 sekund

Złap talerz oburącz i stań prosto, trzymając go przed sobą w prostych rękach. Reszta tylko wydaje się banalnie prosta: rób skręty jak kierownicą w prawo (A) i w lewo (B).

10. Unoszenie bioder ekstra

3 serie po 6-8 powtórzeń

Połóż się na macie, talerz trzymaj za głową nad matą. Unieś delikatnie biodra (A). Mocniej naciśnij barkami na podłoże, przenosząc talerz nad uda i wyżej unosząc biodra (B). Wróć do startu.

Zobacz również:
REKLAMA