Trening z kettlem - 3 ćwiczenia, całe ciało

Połącz przysiad i swing kettlem w jedno ćwiczenie na koniec treningu, a tłuszcz aż będzie skwierczał od temperatury tego wyzwania.

kettlebell Shutterstock.com

Wyzwanie

Trenuj w systemie piramidy. Zacznij od jednego przysiadu, po którym zrobisz od razu jeden swing kettlem. W kolejnej serii zrób dwa powtórzenia itd. – aż do 10. A potem zacznij zmniejszać liczbę powtórzeń o jedno w każdej serii, aż dojdziesz do 1. Będzie piekło!

trening siłowy, kettlebel

1. Kettle w dłoń

Złap kettlebella po bokach uchwytu, trzymając go przy klatce piersiowej. Obniż pozycję do przysiadu, aż biodra będą poniżej kolan, a łokcie między udami. Zatrzymaj na moment ruch, a potem – wciskając pięty w podłoże – wróć do stania i przygotuj się do swingu.

trening siłowy, kettlebel

ZOBACZ TEŻ: Trening z kettlebell na spalanie tłuszczu (500 kcal w godzinę!)

2. Płynne przejście

Zacznij je już przy wstawaniu, opuszczając ciężarek, aż wyprostujesz ramiona, dostosowując przy tym uchwyt do opuszczanego kettla. W momencie gdy będzie na samym dole, Twoje ręce powinny trzymać go już za górną część uchwytu.

trening siłowy, kettlebel

3. Dobry swing

Utrzymując proste plecy, lekko ugnij kolana i zegnij się w biodrach, prowadząc kettlebella do tyłu między nogami. Gdy tułów masz prawie równoległy do podłoża, napnij pośladki i wypchnij biodra do przodu, prostując się i wyprowadzając ciężarek na prostych ramionach do wysokości klatki. Jedno powtórzenie masz za sobą.

Zobacz również:
REKLAMA