[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Trening wioślarski: zbuduj siłę i wytrzymałość galernika

Siła i wytrzymałość galernika wcale nie wymagają setek godzin przymusowej praktyki na okrętach. Wystarczy 15 minut i para hantli – oto trening, dzięki któremu za pomocą wioseł pokonasz jezioro szybciej niż ten cwaniak na skuterze.

wioślarz fot. videoTD, 2015, shutterstock.com
Twój trening  

Zacznij od Rundy 1. Wykonaj 10 powtórzeń przyciągania hantli oraz, nie odpoczywając, 20 pompek z hantlami. Przejdź do serii nr 2 i 3, wykonując podaną liczbę powtórzeń obu ćwiczeń. Odpocznij teraz minutę i powtórz tę procedurę, ale z zestawem ćwiczeń i ilością powtórzeń z Rundy 2. Po 2 minutach odpoczynku powtórz całość jeszcze raz.

Runda 1

• Przyciąganie hantli – 10/8/6 powtórzeń

• Pompki z hantlami – 20/16/12 powtórzeń

Runda 2

• Wyciskanie hantli klęcząc – 10/8/6 powtórzeń

• Zginanie przedramion klęcząc – 10/8/6 powtórzeń

REKLAMA

trening galernika fot. Rodale Images
1. Przyciąganie hantli

Przyjmij pozycję do pompki, opierając ciężar ciała na hantlach sześciokątnych. Biodra lekko wypchnij do góry i napnij mocno korpus, by zapobiec ich opadaniu. Przyciągnij teraz prawą hantlę do klatki. Zatrzymaj na chwilę ruch i wróć do startu. Przyciągnij lewą hantlę. To jedno powtórzenie.

trening galernika fot. Rodale Images
2. Pompki z hantlami

Przyjmij pozycję jak w poprzednim ćwiczeniu, hantle rozstawiając trochę szerzej niż na szerokość barków. Zginając ręce w łokciach, obniż pozycję, aż Twoja klatka znajdzie się tuż nad podłogą. Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym dynamicznie wróć do pozycji startowej.

trening galernika fot. Rodale Images
3. Wyciskanie hantli klęcząc

Uklęknij na podłodze, hantle trzymając bezpośrednio nad barkami chwytem neutralnym. Plecy trzymaj proste, klatkę lekko wypchnij do przodu. Wyciśnij ciężar nad głowę, starając się nie dopuścić do zetknięcia się hantli. Nie prostuj całkowicie rąk w łokciach. Wróć do startu.

trening galernika fot. Rodale Images
4. Zginanie przedramion klęcząc

Uklęknij na podłodze, hantle trzymając podchwytem w wyprostowanych rękach. Napnij mięśnie korpusu, żeby zapobiec bujaniu się, i zegnij ręce w łokciach tak, by przenieść hantle w okolice barków. Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym wróć do pozycji początkowej.

Departament Fitness MH radzi: wybieraj wolne ciężary, a dojdziesz do formy, nie niszcząc stawów. Podczas takiego treningu wykonujesz z obciążeniem (hantlami, sztangą, kettlebellem) naturalne ruchy.

Maszyny są z kolei zaprojektowane na przeciętnego użytkownika – możesz mieć problem z dopasowaniem ich do swoich warunków fizycznych. Dostosowując się do maszyn, możesz przeciążyć stawy, bo zmuszasz je do ruchu niezgodnego z ich budową anatomiczną.

MH przypomina: zanim wejdziesz do łajby, poproś instruktora o szybką lekcję – na nic przyda Ci się ogromna siła, jeśli będziesz wiosłować nieumiejętnie.

MH 06/12  

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij