[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Trening: większe ramiona, mocniejszy korpus

Twoja wizytówka – w koszulce widać je już na pierwszy rzut oka. A że do sezonu koszulkowego już całkiem niedaleko, warto przemyśleć sprawę. W dodatku silny biceps i triceps pomogą Ci zbudować imponującą klatkę i silne plecy. Spróbuj naszych patentów na większe ramiona. 

Ramiona, bicepsy, tricepsy fot. shutterstock.com
Droga do celu

Budowanie mocnych rąk tradycyjnymi metodami staje się z czasem coraz trudniejsze. Dokładanie talerzy do sztangi albo wybór większych hantli może skończyć się kontuzją. Dlatego spróbuj "stare" ćwiczenia wykonywać na piłce. Starając się utrzymać równowagę, będziesz angażował do większego wysiłku mięśnie ramion przy mniejszym ciężarze.

Oprócz tego wzmocnisz też korpus. Pierwsze dwa ćwiczenia połącz w superserię, to znaczy wykonuj jedno po drugim bez przerwy (po 10 powt.). Po skończonym cyklu odpocznij minutę i powtórz go jeszcze dwa razy. Trzecie ćwiczenie wykonaj w 3 seriach po 10 powt. na obie strony. 

Na następnych slajdach znajdziesz 3 kroki do mocnych mięśni ramion, tricepsów i bicepsów

 

REKLAMA

Ramiona, bicepsy, tricepsy fot. shutterstock.com
Wyciskanie francuskie na piłce

fot. Beth Bischoff

fot. Beth Bischoff

Połóż górną część pleców na piłce. Trzymaj proste plecy. Ramiona powinny być nieruchome w łokciach, a przedramiona zgięte pod kątem prostym. Prostuj naprzemiennie ręce w łokciach. Po każdym wyproście napnij mocno triceps.

 

Ramiona, bicepsy, tricepsy fot. shutterstock.com
Uginanie ramion na piłce

fot. Beth Bischoff

fot. Beth Bischoff

Weź lekką sztangę i oprzyj ręce na piłce. Twój tułów powinien cały przylegać do piłki, a uda opierać na jej bokach. Ugnij ręce do maksymalnego napięcia i powoli opuszczaj, ale nie do całkowitego wyprostu w łokciach. Ciężar przyciągaj szybko, opuszczaj powoli.

 

Ramiona, bicepsy, tricepsy fot. shutterstock.com
Biceps – triceps

fot. Beth Bischoff

fot. Beth Bischoff

Stań przodem do wyciągu. W lewą rękę weź hantlę i ugnij ją do kąta prostego. Prawą chwyć nachwytem za rączkę wyciągu i ściągnij ją do dołu. Uginaj i prostuj jednocześnie obie ręce, pamiętając, aby łokieć pozostawał nieruchomy. Po 10 powtórzeniach zmień strony i powtórz. To jedna seria.

MH 06/2011

 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij