Trening w 6 minut - budowanie mięśni i spalanie tłuszczu

Twierdzisz, że nie masz czasu na trening? Płaski i silny brzuch możesz znaleźć bliżej, niż myślisz. Najlepsze narzędzie treningowe to Twoje ciało. Oto trening, dzięki któremu będziesz miał więcej siły i lepszą sylwetkę, a w dodatku możesz go zrobić jeszcze przed poranną kawą. Wykonuj ćwiczenia jedno po drugim, bez przerwy. Gdy skończysz ostatnie, odpocznij 90 sekund i powtórz całość jeszcze 2 razy. Wystarczy, jeśli znajdziesz na niego czas trzy razy w tygodniu. 

1. Marsz na rękach (rys. 1)

Stań na wyprostowanych nogach i oprzyj przed sobą dłonie (tak blisko, jak dasz radę). Nie zginając kolan, przejdź na rękach maksymalnie do przodu. Brzuch powinien być napięty. Potem podejdź do przodu, dochodząc do pozycji startowej. Zrób 5 powtórzeń.

2. Mostek bokiem na jednej ręce (rys. 2)

Położ się na boku. Unieś tułów, opierając się na wyprostowanym ramieniu. Biodra na podłodze. Teraz unieś biodra, tak by ciało tworzyło jedną linię, a wolne ramię skieruj w górę. Wytrzymaj kilka sekund. Zrób po 6 powtórzeń na stronę.

3. Mostek na jednej nodze (rys. 3)

Połóż się na plecach, szeroko rozkładając ramiona na boki, a nogi trzymając zgięte w kolanach. Jednocześnie unieś biodra i jedną nogę, tak by tworzyła jedną linię z tułowiem. Wróć powoli do leżenia. Powtórz to samo drugą nogą. 6 powtórzeń na stronę.

4. Pompka jogina (rys. 4)

Stań w rozkroku, a potem oprzyj się na dłoniach, tak by ciało miało kształt odwróconej litery V. Zegnij ramiona w łokciach i opuść głowę, a następnie ruchem węża opuść biodra, a głowę maksymalnie unieś, mając wyprostowane ramiona. Zrób 8-10 powtórzeń.  

Trening w 6 minutshutterstock.com

 

REKLAMA