Trening typu carry z hantlami [Siła chwytu]

Fajnie jest móc przenosić duże ciężary. Fajnie jest przenosić ciężary szybko. A połączenie obu tych umiejętności? Bezcenne. Ten plan łączy w sobie ćwiczenia, które pozwolą Ci udźwignąć każdy ciężar, w każdej pozycji, w każdym wieku. Trenuj w systemie AMRAP (tyle rund, ile zdołasz) z timerem ustawionym na 15 minut.

hantle, trening siłowy Men's Health

1. Niesymetryczny spacer farmera

30 m (naprzemiennie)

Ta modyfikacja znanego ćwiczenia przygotuje Cię na nieprzewidywalne. Jedną hantlę trzymaj przy barku, a drugą w wyprostowanej ręce, wzdłuż ciała (A). Przemaszeruj tak 15 metrów, patrząc na wprost i z prostymi plecami (B). Głęboko oddychaj i rób szybkie kroki. Po 15 m zmień strony i wróć do miejsca startu.Zarzut hantli z rotacją

hantle, trening siłowyMen's Health

2. Marsz na czworaka z bonusem

10 m

Przyjmij pozycję na czworaka (kolana nad ziemię) z hantlą po jednej stronie. Złap hantlę ręką, która jest dalej od ciężarka (A), i przenieś go do przodu po drugiej stronie tułowia (B), przemieszczając się przy tym nieco do przodu. Pokonaj tak 10 metrów.

hantle, trening siłowyMen's Health

3. Marsz kaczki

30 m

Tu możesz ćwiczyć z największą hantlą, jaką masz  w zasięgu. Złap ją oburącz za głowę i trzymaj opuszczoną przed sobą między nogami (A). Trzymając szeroko rozstawione nogi, maszeruj tak szybko, jak możesz (B), pokonując zadany dystans bez upuszczania ciężarka.

hantle, trening siłowyMen's Health

4. Marsz niedźwiedzia z hantlami

30 m

Buduje fundamenty siły. Zacznij od pozycji na czworaka, opierając ręce  na hantlach. Przesuwaj się  w tej pozycji, przenosząc  do przodu raz lewą (A),  raz prawą (B) rękę.

hantle, trening siłowyMen's Health
REKLAMA