Trening strongmana - Moc [Trening B]

Masz mocniejszą jedną rękę? Ćwiczenia,  w których pracujesz tylko jedną stroną, zrównoważą tę różnicę. Taki trening jednostronny sprawi, że obie strony Twojego  ciała będą pracowały równo, przez  co wzmocni się ta słabsza; dodatkowo  skorzystają na tym mięśnie brzucha  i cały korpus, zapewniając Ci stabilność. W dwóch pierwszych ćwiczeniach zacznij od 10 powt. i zmniejszaj ich ilość do jednego, a po martwym ciągu zrób dwie długości spaceru farmera.

1a. Wyciskanie sztangi jednorącz

10-1 Powtórzeń

Ułóż lekką sztangę na jednym barku, pewnie trzymając ją w środku gryfu (A). Zegnij lekko kolana i dynamicznie wyprostuj, wyciskając jednocześnie sztangę do góry, do zablokowania  w łokciu (B). Wykonaj zalecaną ilość powtórzeń i zmień strony,  a potem podjedź do sztangi z nieco większym obciążeniem.

1b. Martwy ciąg jednorącz

10-1 Powtórzeń

Stań bokiem do sztangi leżącej na ziemi. Zrób przysiad, wysuwając biodra do tyłu, i złap pewnie gryf pośrodku (A). Trzymając naturalną krzywiznę pleców, wstań do pełnego wyprostu (B). Wykonaj zalecaną ilość powtórzeń i zmień strony. Po ostatnim powtórzeniu nie odkładaj sztangi, tylko od razu zacznij spacer farmera.

1c. Spacer farmera

2 x 20 m

Po ostatnim martwym ciągu napnij core i złap jeszcze mocniej gryf (A). Lekko pochylając się do przodu, przemaszeruj 20 metrów (B), opuść sztangę na ziemię, obróć się  i wróć do miejsca startu ze sztangą  w drugiej ręce. Bez odpoczynku wróć do pierwszego ćwiczenia, wykonując o jedno powtórzenie mniej niż poprzednio.

REKLAMA