Trening split Piotra Stramowskiego [Wideo]

Chcesz mieć mięśnie jak z okładki, musisz trenować jak gwiazdy z okładki. Tu nie ma magicznego skrótu, tylko ostry trening i mądre podejście do regeneracji. Zobacz, jak Piotr Stramowski przygotowywał się, by stanąć przed czujnym okiem aparatu i zostać twarzą marcowego numeru MH. 

1. Wspięcia na palce ze sztangą

Ze sztangą opartą na górze pleców stań prosto w lekkim rozkroku. Wykonaj wspięcia na palce. Zatrzymaj na ułamek sekundy ruch, zanim wrócisz do startu.

REKLAMA

2a. Wykroki ze sztangą w bok

Ze sztangą opartą na górze pleców i trzymaną szerokim nachwytem stań prosto w lekkim rozkroku. Wypychając biodra w tył zrób wykrok w lewo, zginając w kolanie lewą nogę; prawa pozostaje prosta. Wróć do pozycji startowej i wykonaj to samo na drugą stronę. To jedno powtórzenie.

2b. Wykroki ze sztangą

Stań prosto ze sztangą opartą na górze pleców i podtrzymywaną szerokim nachwytem. Ustaw stopy na szerokość bioder. Zrób wykrok prawą nogą, aż udo będzie w pozycji równoległej do podłoża, a kolano drugiej nogi znajdzie się tuż nad podłożem. Wróć do pozycji startowej i wykonaj to samo na drugą nogę. To jedno powtórzenie. Nie pochylaj się do przodu – Twój tułów powinien być cały czas prostopadły do podłoża.

3a. Przysiad ze sztangą trzymaną z przodu

Stań prosto w lekkim rozkroku (palce stóp możesz skierować delikatnie na zewnątrz) ze sztangą opartą na obojczykach. Podtrzymuj ją rozluźnionym nachwytem (sztanga powinna opierać się tylko na paliczkach dalszych). Twoje łokcie powinny być skierowane do przodu, a ramiona znajdować się w pozycji równoległej do podłoża. To Twoja pozycja startowa. Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad, aż Twoje uda będą co najmniej równoległe do podłoża. Wróć do pozycji startowej.

3b. Unoszenie bioder w oparciu o ławkę

Oprzyj się tyłem o ławkę treningową. Nogi ugnij w kolanach i biodrach, stopy ułóż płasko na podłożu. Na biodrach ułóż sobie sztangę. Złap ją nachwytem, żeby stabilizować ją podczas ruchu. Unieś biodra, mocniej napierając plecami na ławkę i naciskając stopami na podłoże, aż Twoje ciało od kolan po barki utworzy linię prostą. Napinaj mocno pośladki. Wróć do pozycji startowej. Powtarzaj.

4. Przysiad bułgarski ze sztangą

Złap sztangę szerokim nachwytem i oprzyj ją na górze pleców. Stań tyłem do ławki, na ławce oprzyj lewą stopę. Ustabilizuj pozycję, a następnie ugnij prawe kolano, aby zrobić przysiad, aż udo będzie równoległe do podłoża. Wróć do pozycji startowej. W połowie serii zamień strony. Przez cały czas trzymaj tułów pionowo – nie pochylaj się do przodu. Kolanem nie wykraczaj poza linię palców stopy. Patrz przed siebie, a nie pod nogi.

5. Wejścia na podest ze sztangą

Stań twarzą do skrzyni ze sztangą opartą na górze pleców. Wejdź prawą nogą na skrzynię, dźwignij się do góry, dostaw drugą nogę. Zejdź, powtórz. W połowie serii rozpocznij wejścia na skrzynię drugą nogą.
1 ... 2 3 4
STRONA 4 z 4
Zobacz również:
Suplementacja azotanami zawartymi na przykład w soku z buraka ma już uznaną renomę, jako sposób na poprawę wydolności. Nowe badanie pozwala do zalet czerwonego nektaru dodać kolejną korzyść: zwiększenie siły mięśni. I to całkiem konkretne.  
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA