[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ
28OCEŃ
3.1

Trening siłowy: zmień chwyt dla lepszych efektów

Z faktu, że podciąganie na drążku gwarantuje trochę inny efekt w zależności od tego, czy wykonywane jest nachwytem czy podchwytem, na pewno zdajesz sobie sprawę. Dlaczego więc nie zastosować zmiany chwytu przy innych ćwiczeniach? Oto 4 propozycje.

wyciskanie na klatkę fot. tankist276, 2015, shutterstock.com
Twój plan treningowy

Wykonaj po 3 serie każdego ćwiczenia, co seria zmieniając chwyt hantli. Odpoczywaj 30 sekund między seriami i minutę między ćwiczeniami.

REKLAMA

rys. +ISM
1. Rotowanie barków z hantlami na stojąco

Z hantlami w obu dłoniach unieś ramiona, tak by znalazły się w pozycji równoległej do podłoża. Ręce w łokciach ugnij do kąta prostego. To pozycja wyjściowa.

Zrotuj obręcz barkową, wykonując ruch przedramionami – najpierw maksymalnie do góry, a następnie w dół. Rób po 10 powtórzeń w serii.

Chwyt:

Seria 1 – nachwyt, kciuki „do siebie”

Seria 2 – neutralny, kciuki „do góry”

Seria 3 - „odwrotny”, kciuki w dół

 

rys. +ISM
2. Wiosłowanie hantlami w oparciu o ławeczkę

Złap hantlę prawą ręką. Lewe kolano i lewą dłoń oprzyj na ławce, tak by tułów był niemal równolegle do podłoża. Trzymaj proste plecy. Pozwól hantli swobodnie opadać.

Powoli przyciągnij ją do tułowia. Ruch staraj się wykonywać tylko ręką – nie wyginaj pleców. Rób po 10 powtórzeń w serii na każdą rękę.

Chwyt:

Seria 1 – nachwyt, kciuki „do siebie”

Seria 2 – neutralny, kciuki „do góry”

Seria 3 – „odwrotny”, kciuki w dół

rys. +ISM
3. Wyciskanie hantli w leżeniu na ławeczce

Połóż się tyłem na ławce płaskiej z hantlami nad klatką w wyprostowanych rękach. Zginając ręce w łokciach, powoli opuść hantle do boków klatki.

Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym dynamicznie wyciśnij ciężar. Rób po 10 powtórzeń w serii.

Chwyt:

Seria 1 – nachwyt, kciuki „do siebie”

Seria 2 – neutralny, kciuki „do góry”

Seria 3 – „odwrotny”, kciuki „w dół”

rys. +ISM
4. Przyciąganie kolan do brzucha w zwisie na drążku

Złap drążek trochę szerzej niż na szerokość barków. Podciągnij się, zginając ręce w łokciach do kąta prostego (to pozycja wyjściowa).

Ugnij nogi w kolanach i unieś je, aż uda będą co najmniej równolegle do podłoża. Rób po 10 powtórzeń w serii.

Chwyt:

Seria 1 – nachwyt, kciuki do siebie

Seria 2 – neutralny, kciuki „do tyłu”

Seria 3 – „odwrotny”, kciuki „w przód”

Dział Fitness MH przypomina: mięśnie lubią, gdy je zaskakujesz, dlatego podczas treningu staraj się nie tylko zmieniać chwyt hantli czy sztangi, ale też całe zestawy ćwiczeń. Modyfikując programy treningowe, zwracaj jednak za każdym razem uwagę na to, by ilość ćwiczeń na konkretne partie mięśniowe była zawsze podobna.

MH 10/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij