[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Trening siłowy a sprawność umysłowa [News MH]

Wprawdzie wśród laureatów nagrody Nobla nie ma zbyt wielu osiłków, ale nauka wykazuje, że dobra kondycja fizyczna wzmacnia mózg i pomaga uczyć się szybciej.

trening siłowy, IQ Tępy osiłek? Nic bardziej mylnego.

Regularny trening

Nie unikaj siłowni. Amerykańskie badania wykazały, że ludzie, którzy mają słabe mięśnie, częściej mają poważne problemy z pamięcią. U najsilniejszych ryzyko choroby Alzheimera było aż o 66% niższe niż u słabeuszy. To raczej rozwiązanie długofalowe, ale mamy też pomysł na pomoc doraźną, tu i teraz.

Pomoc doraźna

No dobra, ale czasami naprawdę nie ma czasu na regularny trening. Jest i na to rozwiązanie. Uczeni z Western University in Ontario przeprowadzili ciekawy eksperyment. Porównali sprawność umysłów po 10-minutowym przeglądaniu magazynów z tymi, którzy przez taki sam czas jechali szybko na stacjonarnym rowerze.

REKLAMA

Przeczytaj też: Alzheimer i demencja - nie trać głowy

Okazało się, że ci drudzy radzili sobie o 14% lepiej z wyzwaniami stawianymi umysłowi. Na dodatek to działa natychmiast! Jeśli więc dopadnie Cię bezwład i nie będziesz mógł czegoś ogarnąć, porób trochę przysiadów albo zrób szybki trening. Po wysiłku potęga umysłu kontratakuje!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij