REKLAMA

Trening siłowy a sprawność umysłowa [News MH]

Wprawdzie wśród laureatów nagrody Nobla nie ma zbyt wielu osiłków, ale nauka wykazuje, że dobra kondycja fizyczna wzmacnia mózg i pomaga uczyć się szybciej.

trening siłowy, IQ Tępy osiłek? Nic bardziej mylnego.

Regularny trening

Nie unikaj siłowni. Amerykańskie badania wykazały, że ludzie, którzy mają słabe mięśnie, częściej mają poważne problemy z pamięcią. U najsilniejszych ryzyko choroby Alzheimera było aż o 66% niższe niż u słabeuszy. To raczej rozwiązanie długofalowe, ale mamy też pomysł na pomoc doraźną, tu i teraz.

Pomoc doraźna

No dobra, ale czasami naprawdę nie ma czasu na regularny trening. Jest i na to rozwiązanie. Uczeni z Western University in Ontario przeprowadzili ciekawy eksperyment. Porównali sprawność umysłów po 10-minutowym przeglądaniu magazynów z tymi, którzy przez taki sam czas jechali szybko na stacjonarnym rowerze.

REKLAMA

Przeczytaj też: Alzheimer i demencja - nie trać głowy

Okazało się, że ci drudzy radzili sobie o 14% lepiej z wyzwaniami stawianymi umysłowi. Na dodatek to działa natychmiast! Jeśli więc dopadnie Cię bezwład i nie będziesz mógł czegoś ogarnąć, porób trochę przysiadów albo zrób szybki trening. Po wysiłku potęga umysłu kontratakuje!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA