[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Trening siłowy MH: kettlebell

Do zaliczenia naszego treningu z kettlebellem przyda Ci się chyba ostrzejszy podkład niż kawałki Artura Rojka. Sprawdź sam. 

Kettlebell fot. shutterstock.com
O ile niespecjalnie przekonuje nas zależność między ilością zespołów heavy-metalowych w danym państwie a jego dobrobytem, o tyle jesteśmy pewni trochę innego powiązania. Heavy metal w postaci kettlebella w domu to 100% mięśni i 0% balastu. Jak to działa? To proste. Ten oldskulowy sprzęt, który od kilku lat przeżywa swój renesans, ma przesunięty środek ciężkości, dzięki czemu każdy ruch wymaga pracy jeszcze większej ilości mięśni. Których? Sprawdź sam.

1. Swing oburącz

Złap oburącz kettlebell za uchwyt. Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana. Dynamicznym ruchem wykonaj mocne pchnięcie biodrami w przód i wyprostuj nogi, by wykonać swing. Mięśnie ekstra: nogi, plecy, barki. 

rys. Mirek Łuckoś

2. Swing jedną ręką

Złap kettlebell jedną ręką. Tak jak poprzednio, wypchnij najpierw biodra w tył i ugnij kolana. Pchaj mocno w przód, by wykonać swing bez potrzeby „ciągnięcia” go barkami. Mięśnie ekstra: nogi, plecy, barki. 

rys. Mirek Łuckoś

3. Swing na dwie ręce

W tym wariancie musisz szerzej rozstawić stopy, by między nogami „zmieścić” dwa kettle. Idea ruchu pozostaje ta sama. Staraj się transferować moc z dołu do góry ciała. Mięśnie ekstra: nogi, plecy, barki. 

rys. Mirek Łuckoś

4. Przysiad na jedną rękę.

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Kettlebell ułóż sobie między bicepsem a przedramieniem (jak na rysunku). Zrób pełen przysiad. Mięśnie ekstra: korpus. 

rys. Mirek Łuckoś

REKLAMA

REKLAMA

Kettlebell fot. shutterstock.com
5. Wyciskanie jednorącz

Stań prosto, kettlebell trzymając bezpośrednio nad barkiem. Ugnij delikatnie nogi w kolanach. Wyciśnij ciężar nad głowę. Mięśnie ekstra: korpus, przedramiona. 

rys. Mirek Łuckoś

6. Podrzut na dwie ręce

Zrób przysiad i złap dwa kettlebelle. Dynamicznym ruchem podrzuć je na wysokość barków, po czym wyciśnij je nad głowę. Mięśnie ekstra: nogi, korpus, barki. 

rys. Mirek Łuckoś

7. Swing na 100%

Złap kettlebell jedną ręką. Zejdź do półprzysiadu, po czym dynamicznym ruchem wykonaj swing, tym razem przenosząc kettlebell aż nad głowę – tak wysoko, jak tylko dasz radę. Mięśnie ekstra: nogi, korpus, barki. 

rys. Mirek Łuckoś

REKLAMA

Trening MH fot. shutterstock.com
8. Wiatrak

Stań prosto z kettlem trzymanym wysoko nad głową. Drugą rękę trzymaj wzdłuż tułowia. Cały czas patrząc na odważnik, zejdź „wolną” ręką tak nisko, jak to tylko możliwe, prowadząc ją po nodze. Mięśnie ekstra: barki, przedramiona. 

rys. Mirek Łuckoś

9. Tureckie wstawanie

Połóż się na plecach, kettle trzymając w wyprostowanej do sufi tu ręce. Dźwignij się najpierw do siadu, a następnie wstań. Odważnik powinien być cały czas w górze. Mięśnie ekstra: nogi, barki, ramiona. 

rys. Mirek Łuckoś

10. Przysiad na dwie ręce

Złap kettlebell za uchwyt oburącz. Trzymając go na wysokości klatki piersiowej, zrób pełen przysiad, a następnie dynamicznym ruchem wróć do pozycji startowej. Mięśnie ekstra: korpus, bicepsy. 

rys. Mirek Łuckoś

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij