[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Trening obwodowy: w 20 minut do świetnej sylwetki

Przychodź do gymu ostatni i wychodź z niego pierwszy. Ten 20 minutowy trening FBW wyciśnie z Ciebie ostatnie poty i da Twoim mięśniom solidny impuls do wzrostu. Zero kompromisów. Zobacz, jak z każdej sesji wycisnąć jak najwięcej.

hantle fot. kitzcorner, 2015, shutterstock.com
Właściwy trening (bez rozgrzewki i wyciszenia) powinien zająć Ci trochę ponad 20 minut. Testujący go redaktor (wzrost: 180 cm, waga: 80 kg) według wyliczeń pulsometru Polar FT7 spalił w jego trakcie 314 kcal. To nawet o 100 kcal więcej niż podczas trwającego tyle samo biegu o średniej intensywności.

Twój plan treningowy

Rób podane ćwiczenia jedno po drugim, łącząc je w obwód. Odpoczywaj 30 s między nimi. Zrób po 6 powtórzeń każdego ćwiczenia w pierwszym obwodzie i dodawaj po 2 w kolejnych.

Zrób 4 obwody. Wybieraj hantle o ciężarze, który pod koniec serii będzie sprawiał trochę kłopotów. Będziesz wzmacniał całe ciało, lecz efekty najszybciej zobaczysz po obwodzie bicepsa.

REKLAMA

REKLAMA

trening z hantlami rys. +ISM
1. Wyciskanie hantli z przysiadu

Stań prosto w lekkim rozkroku, 15-kilogramowe hantle trzymając chwytem neutralnym bezpośrednio nad barkami.

Wypchnij biodra w tył, ugnij kolana i zrób przysiad, aż Twoje uda znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. Wstań i wyciśnij ciężar nad głowę.

REKLAMA

trening z hantlami rys. +ISM
2. Podciąganie z unoszeniem kolan

Podskocz i złap drążek podchwytem trochę szerszym niż na szerokość barków. Podciągnij się, aż miniesz drążek brodą, po czym przyciągnij kolana do klatki piersiowej.

Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym najpierw wyprostuj nogi, a później opuść się do pozycji startowej.

REKLAMA

REKLAMA

trening z hantlami rys. +ISM
3. Zakroki ze zginaniem przedramion

Stań prosto, parę hantli trzymając luźno po bokach. Zrób zakrok prawą nogą, aż udo lewej znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża, po czym ugnij przedramiona aż do maksymalnego napięcia bicepsów.

Wyprostuj ręce i wróć do startu. Zrób zakrok lewą nogą i znów ugnij ręce. To jedno powtórzenie.

REKLAMA

trening z hantlami rys. +ISM
4. Wiosłowanie hantlą ekstra

Stań w wykroku prawą nogą, w prostej lewej ręce trzymając hantlę. Pochyl się do przodu. Zginając rękę w łokciu, przyciągnij hantlę do boku, po czym odwiedź ją daleko od ciała dynamicznym ruchem (jak na rysunku). Wróć do startu.

Zrób najpierw wszystkie powtórzenia lewą ręką, zanim powtórzysz całość prawą. To jedna seria.

REKLAMA

REKLAMA

trening z hantlami rys. +ISM
5. Pompki z przyciąganiem hantli

Przyjmij pozycję do pompki, ciężar ciała opierając na ośmiokątnych hantlach. Nogi ustaw szeroko. Biodra odrobinę wypchnij w górę; napnij mięśnie pośladków i korpusu, by zapobiec ich opadaniu.

Zrób pompkę i przyciągnij lewą hantlę do boku klatki. Kolejną zakończ przyciągnięciem prawej hantli. To jedno powtórzenie.

MH 07/14

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij