Trening nóg w domu: potężne nogi bez siłowni

Ćwiczysz w domu, i zależy Ci na zbudowaniu solidnych fundamentów dla Twojej sylwetki? MH przybywa z pomocą. Oto szybki i dający w kość trening nóg, dzięki któremu już wkrótce zwiększył siłę i masę mięśniową swoich kończyn dolnych.

nogi fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Siła jednej nogi

REKLAMA

Oto trening, który składa się tylko z trzech ćwiczeń, ale potrafi tak dać w kość, że przypomnisz sobie, czym są zakwasy na udach. Do jego wykonania nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu – wystarczy jakiekolwiek stabilne podwyższenie sięgające kolan oraz ciężar Twojego ciała. Wykonuj poniższe ćwiczenia dwa razy w tygodniu.

Twój trening nóg

Wykonuj podane ćwiczenia jedno po drugim. Po wykonaniu wszystkich trzech ćwiczeń odpocznij 3 minuty i powtórz taki cykl jeszcze raz. Zacznij od 2 powtórzeń przysiadu na jednej nodze (jedna seria to łącznie 4 powtórzenia), po czym odpocznij 2 minuty i przejdź do przysiadu negatywnego – też po 2 powtórzenia na nogę.

Po kolejnych 2 minutach odpoczynku zrób po 10 wejść na ławkę na każdą nogę. W każdym następnym tygodniu staraj się zwiększyć ilość powtórzeń lub skrócić czas odpoczynku.

REKLAMA

REKLAMA

ćwiczenia na nogi Beth Bishoff
fot. Beth Bishoff
1. Przysiad na jednej nodze

REKLAMA

Stań na ławce lub jakimkolwiek innym podwyższeniu. Wyprostuj przed sobą ramiona i unieś palce jednej nogi, tak by były wyżej niż pięta. Trzymając proste plecy, zrób przysiad na drugiej nodze, opuszczając tę, której palce trzymasz do góry. Obniżaj pozycję, aż piętą dotkniesz podłogi.

REKLAMA

ćwiczenia na nogi Beth Bishoff
fot. Beth Bishoff
2. Przysiad negatywny

REKLAMA

Stań na lewej nodze, tyłem do ławki. Trzymając ramiona przed sobą, powoli obniż pozycję, aż pośladki będą nieco wyżej niż Twój „punkt złamania”. Usiądź na ławce i wstań. Zrób po 6 powtórzeń na każdą nogę. Odpocznij potem 2 minuty i przejdź do następnego ćwiczenia.

REKLAMA

REKLAMA

ćwiczenia na nogi Beth Bishoff
fot. Beth Bishoff
3. Wejścia na ławkę

REKLAMA

Stań przodem do ławki albo innego podwyższenia. Oprzyj na niej lewą nogę. Wejdź na ławkę, drugą nogę trzymając cały czas w powietrzu. Zatrzymaj na chwilę ruch, po czym wróć do pozycji startowej. Wykonaj najpierw wszystkie powtórzenia na jedną nogę.

MH 03/12 

Zobacz również:
Możesz do końca roku dźwigać ciężary, ale Twoje ciało nie potrzebuje tego tak bardzo, jak myślisz. Trenuj mądrzej, nie ciężej, a efekty tego programu  z obciążeniem tylko własnego ciała zobaczysz jeszcze przed wakacjami.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA