[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Trening nóg na więcej mocy: wyskok jak Michał Winiarski

W trakcie meczu siatkarz wyskakuje w górę nawet 150 razy. Sprawdź, jak zbudować mięśnie, które radzą sobie z takim wyzwaniem. 

Michał Winiarski fot. Marta Wojtal
Tylko w górę

Stań prosto, obniż pozycję do półprzysiadu i wyskocz w górę. Następnie powtórz tę czynność 100 razy, co chwilę przerywając, żeby sprintem pokonać kilka metrów – i to sprintem w przód, w tył i na boki. Po co? Żebyś zrozumiał, z jakimi obciążeniami muszą radzić sobie siatkarze podczas meczu. Dodaj do tego stres (który dodatkowo spina mięśnie), skupienie na piłce i świadomość, że liczą na Ciebie drużyna i kibice – a będziesz miał pojęcie, jakiej pracy siatkarz wymaga od swoich nóg. Zobacz, jak trenuje Michał Winiarski, żeby z łatwością, którą podziwiasz w telewizji, wyskoczyć do każdej piłki. 

Trening na wyskok

Podane ćwiczenia wykonuj jedno po drugim w czterech seriach. Do kolejnego ruchu przechodź dopiero po zakończeniu wszystkich serii poprzedniego. Zanim zaczniesz, ustal ciężary startowe. W pierwszej serii rób 8, w drugiej 10, w trzeciej 12, a w czwartej 14 powtórzeń. Tak dobieraj obciążenie, żeby ostatnie dwie powtórki w każdej serii robić zawsze z wyraźnym wysiłkiem. Odpoczywaj 60-90 sekund między seriami (Michał Winiarski pauzuje czasami nawet 120 s, gdy stawia na naprawdę solidne obciążenia). Wykonuj ten trening 1-2 razy w tygodniu, odpoczywając co najmniej 2 dni między sesjami.

 

REKLAMA

REKLAMA

trening nóg rys. ISM
Przysiad ze sztangą

Stań prosto ze sztangą opartą na górze pleców (zdejmij ją wcześniej ze stojaków przy asekuracji trenera czy kumpla). Wypchnij biodra w tył i zrób przysiad, schodząc tak nisko, jak tylko dasz radę. Dynamicznym ruchem wróć do pozycji startowej.

 

REKLAMA

trening nóg rys. ISM
Wykroki z hantlami

Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Hantle trzymaj po bokach. Zrób wykrok lewą nogą, nie wykraczając kolanem poza linię palców. Zatrzymaj na sekundę ruch, wróć do startu i powtórz na drugą nogę. To jedno powtórzenie. 

REKLAMA

REKLAMA

trening nóg rys. ISM
Wspięcie na palce

Złap parę hantli i stań prosto w lekkim rozkroku. Wykonaj wspięcie na palce, zatrzymaj na sekundę ruch, gdy łydki będą maksymalnie napięte, i wróć do pozycji startowej. Możesz to ćwiczenie robić także bez hantli albo na specjalnej maszynie.

 

REKLAMA

trening nóg rys. ISM
Więcej naturalnych ruchów

W okresie startowym Michał Winiarski zmniejsza częstotliwość sesji z ciężarami na rzecz treningu plyometrycznego.  

Stań 1,5 metra od skrzyni sięgającej Twoich kolan. Ręce unieś nad głowę. Wyskocz do góry i do przodu, celując w połowę dystansu między miejscem startu a skrzynią. Wykorzystaj energię z lądowania na ugiętych nogach do kolejnego wybicia się i wskoku na skrzynię. Gdy się na niej znajdziesz, wyprostuj się. Zrób 4 serie po 30 sekund.   

MH 06/2016

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij