[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Trening nóg: jakie ćwiczenia zamiast przysiadów ze sztangą?

Solidne nogi to fundament atletycznej sylwetki. To także krótsza droga do uzyskania wymarzonej formy, gdyż trening nóg znacząco wzmaga wydzielanie hormonu wzrostu oraz testosteronu. Oto 2 ćwiczenia będące świetną alternatywą dla klasycznych przysiadów ze sztangą.

przysiad fot. Rodale Images
Droga do celu

Te dwa ćwiczenia pomogą Ci dopakować mięśnie ud. Ale dzięki nim wzmocnisz nie tylko nogi, ale też dolne partie mięśni pleców i korpus.

Rezultat? Będziesz w stanie podnieść więcej, gdy już wrócisz do bicia rekordów w tradycyjnych przysiadach. Rób dwie serie po 12 powt. w obu ćwiczeniach.

REKLAMA

dynamit w nogach trening fot. Rodale Images
Alternatywne ćwiczenia na nogi

1. Przysiady ze sztangą nad głową

Stań prosto z gryfem uniesionym nad głową. Trzymaj gryf nachwytem trochę szerzej niż barki. Ściągnij łopatki, by gryf był równo z linią ciała. Zrób przysiad – wyobraź sobie, że ściągasz gryf do ziemi, jednocześnie wypychając barki.

Zatrzymaj się, gdy Twoje uda będą równoległe do podłogi. Następnie wyprostuj nogi.

Wersja dla twardzieli: zamień gryf na hantle.

trening nóg fot. Rodale Images
2. Przysiady z talerzem

Skup się na wykonywaniu ruchu płynnie i powoli. Chwyć talerz za brzegi i unieś go nad głowę wyprostowanymi rękoma. Patrz przed siebie, wypnij klatkę.

Zrób przysiad, jednocześnie opuszczając ręce najbardziej, jak to tylko możliwe (talerz powinien znaleźć się pod Twoimi pośladkami). Zatrzymaj się na chwilę, gdy uda będą równoległe do podłoża.

Wróć do pozycji startowej. Opuść talerz za głowę, zginając ręce w łokciach, po czym wyprostuj je z powrotem. Właśnie wykonałeś jedno powtórzenie.

Wersja dla twardzieli: gdy talerz znajduje się nad Twoją głową, stań na palcach.

przysiady z hantlami fot. Jasminko Ibrakovic, 2015, shutterstock.com
Jak zwiększyć efekty treningu w domu?

Opowiada Marek Dudziński, redaktor działu Sport i fitness Men's Health:

„Staraj się wykonywać standardowe ćwiczenia, ale stojąc na jednej nodze. Według raportu San Diego State University biegacze, którzy trenowali, wykorzystując tę metodę przez 4 tygodnie, zdecydowanie poprawili swoje osiągi.

Środek ciężkości zmienia wówczas swoje położenie, a Ty angażujesz w ten sposób te włókna mięśniowe, o których nawet nie wiedziałeś, że je masz. Taki trening wymaga od Ciebie dużo większej kontroli i zmusza mięśnie do wzmożonego wysiłku.

Początki nie będą łatwe, dlatego nie staraj się wykonywać ćwiczeń na jednej nodze z dużymi ciężarami. Tu nie chodzi o to, by wycisnąć jak najwięcej, ale o to, żeby zrobić to jak najbardziej dokładnie. Wykonuj dany plan treningowy na innej nodze w każdym tygodniu.”

MH 02/11

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij