REKLAMA

Trening na lepszy seks

Do dobrego seksu uczucia nie wystarczą. Musisz do nich dołożyć jeszcze siłę, wytrzymałość, elastyczność i technikę pracujących w danym momencie mięśni. Ten plan treningowy przygotuje Cię na seks w każdym możliwym wariancie.

Hannamariah 2010/shutterstock.com
fot. Hannamariah 2010/shutterstock.com
Pozycje: na stojąco


3. Unoszenie grzbietu na piłce

Efekt: pracują dolne plecy, prostownik grzbietu

Połóż się przodem na piłce, tak by opierać się głównie na biodrach. Skrzyżuj ramiona na klatce piersiowej i opuść tułów jak najniżej. Następnie unieś go, skręcając jednocześnie w prawo. Wróć do pozycji wyjściowej, a następnie powtórz całość w drugą stronę.

Dbaj o technikę: Gdy tułów masz w najwyższym punkcie, powinieneś opierać się jedynie na miednicy. Jeśli opierasz się też na brzuchu, oznacza to, że jesteś za mało przesunięty do przodu.

 

Beth Bischoff - Rodale Images
fot. Beth Bischoff

 

4. Przysiad na jednej nodze

Efekt: pracuje przód uda, poprawia się stabilizacja kolan

Oprzyj się plecami o ścianę, stawiając stopy jakieś 40-50 cm od niej. Twoje plecy, biodra, barki i głowa powinny dotykać ściany. Prawą stopę zahacz o lewą łydkę, a ramiona wyprostuj przed sobą. Utrzymując taką pozycję, zrób przysiad na lewej nodze, a następnie powoli wróć do stania. Zrób całą serię na jednej nodze i dopiero potem ćwicz drugą.

Dbaj o technikę: Jeśli na początku będziesz miał problemy z utrzymaniem równowagi, zrób przysiad na obu nogach.

 

Beth Bischoff - Rodale Images
fot. Beth Bischoff

 

REKLAMA
Pozycje: Ty na dole


5. Unoszenie bioder

Efekt: pracują pośladki, tył uda, brzuch i mięśnie miednicy

Połóż się na plecach. Nogi zegnij w kolanach, a ramiona połóż płasko na podłożu, dłońmi w dół. Napnij pośladki i unieś biodra, do momentu, w którym tułów będzie tworzył z udami jedną linię. Utrzymaj tę pozycję przez 1-2 sekundy i wróć do pozycji startowej. Powtórz tyle razy, ile dasz radę.

Dbaj o technikę: Głowę trzymaj płasko na podłodze. Patrz w sufit, nie na biodra.

 

Beth Bischoff - Rodale Images
fot. Beth Bischoff

 

6. Skręcanie tułowia

Efekt: rozciągasz okolice lędźwiowe

Połóż się płasko na ziemi, trzymając wyprostowane ramiona wzdłuż tułowia. Zegnij lewe kolano, złap je prawą ręką i przyciągnij je tak blisko do prawego boku, jak to możliwe. Jednocześnie tułów skręć w lewo. Wytrzymaj w takiej pozycji przez 5 sekund i wróć do pozycji wyjściowej. Następnie powtórz całość na drugą stronę.

Dbaj o technikę: Rozciągaj się, ale bez przesady. Ćwiczenie powinno być rozluźniające, a nie sprawiać ból.

 

Beth Bischoff - Rodale Images
fot. Beth Bischoff

 

1 2 3
STRONA 2 z 3

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA