Trening na lepszy seks

Do dobrego seksu uczucia nie wystarczą. Musisz do nich dołożyć jeszcze siłę, wytrzymałość, elastyczność i technikę pracujących w danym momencie mięśni. Ten plan treningowy przygotuje Cię na seks w każdym możliwym wariancie.

Hannamariah 2010/shutterstock.com
fot. Hannamariah 2010/shutterstock.com

Seks jest zbyt ważny, by zabierać się do niego bez przygotowania. Mocny triceps, klatka, uda, mięśnie pośladkowe czy brzuch mogą spowodować, że partnerka będzie oczarowana siłą Twojej miłości. Będzie Ci łatwiej utrzymać jej lub Twoje ciało w odpowiedniej pozycji przez taki czas, jaki będziecie potrzebowali. To właśnie dlatego każde ćwiczenie będziesz wykonywał w maksymalnej ilości powtórzeń. Twoja dziewczyna będzie szczęśliwa, że zacząłeś ten trening. A Ty dostaniesz od niej premię co noc.

ZOBACZ: 5 nowych zasad treningu

Na początek wybierz tylko dwa z proponowanych minikcykli - te, które przygotują Cię do Waszych ulubionych pozycji. Potem, co tydzień, dodawaj kolejny. Po 4 tygodniach oboje poczujecie różnicę. Kompletny, szczegółowy program treningowy na 4 tygodnie znajdziesz na końcu tego artykułu.

Aha, jedna uwaga. Zwykle dajemy gwarancję na nasze programy treningowe. W tym wypadku też, ale pod jednym warunkiem - mimo wszystko musisz wszystko robić z uczuciem. I trening, i seks.

Pozycje: Ty na górze


1. Przyciąganie kolan na piłce

Efekt: pracują wszystkie mięśnie brzucha

Zrób podpór przodem, ale nogi połóż na piłce, tak by opierały się na kości piszczelowej. Podciągnij kolana do klatki, przetaczając nogi na piłce, tak by opierały się na podbiciach stóp. Wróć do pozycji wyjściowej.

Dbaj o technikę: Brzuch trzymaj napięty i wciągnięty. Wzmacnia to mięśnie poprzeczne brzucha, które trzymają sylwetkę w pionie (jeśli tylko równowagi nie zaburzają inne czynniki).

 

Beth Bischoff - Rodale Images
fot. Beth Bischoff

 

2. Przyciąganie kolan do klatki w leżeniu

Efekt: rozluźniasz dolny odcinek pleców

Połóż się na plecach. Nogi zegnij w kolanach, stopy oprzyj płasko o podłoże. Ramiona trzymaj wzdłuż ciała. Chwyć rękoma za tylną część uda, przyciągnij kolana do klatki piersiowej. Dociągnij kolana do klatki tak daleko, jak dasz radę (ale bez przesady). Plecy utrzymuj cały czas płasko na podłodze. Rozciągaj się przez 3-4 sekundy i wróć do pozycji wyjściowej. Zrób tyle powtórzeń, ile zdołasz.

Dbaj o technikę: Głowa i kość ogonowa powinny być cały czas na podłodze.

 

Beth Bischoff - Rodale Images
fot. Beth Bischoff

 

1 2 3
STRONA 1 z 3
Zobacz również:
REKLAMA