Trening klatki piersiowej: kalistenika [Wideo]

Najlepszy sprzęt do ćwiczeń do Twoje własne ciało. Przestań zasłaniać się wymówkami, padnij na glebę i powstań z niej w lepszej formie!

Pompka wycieraczka

REKLAMA

Mięśnie: klatka, barki, tricepsy

Technika: Przyjmij pozycję do pompki, szeroko rozstawiając dłonie. Napnij mięśnie korpusu i pośladki, aby zapobiec opadaniu bioder. Obniż pozycję, zginając łokcie, a następnie przesuń się najpierw w prawo, zbliżając prawy bark do prawej dłoni, później mocno w lewo, lewym barkiem do lewej dłoni. Wróć najpierw do środka, a następnie do pozycji początkowej. To jedno powtórzenie.

REKLAMA

REKLAMA

Pompka spidermana

REKLAMA

Mięśnie: klatka, barki, tricepsy

Technika: Przyjmij pozycję do pompki. Ugnij łokcie, aby ją obniżyć, jednocześnie zbliżając prawe kolano do lewego łokcia. Wróć do startu. Powtórz na drugą stronę. To jedno powtórzenie.

REKLAMA

Pompka francuska

REKLAMA

Mięśnie: klatka, barki, tricepsy

Technika: Przyjmij pozycję do pompki, opierając dłonie na podpórkach, kolana maksymalnie przyciągnij do klatki. Oderwij stopy od podłoża i zginając łokcie, zrób pompkę. Za łatwo? Spróbuj wyprostować za siebie nogi…

REKLAMA

REKLAMA

Pompka diament

REKLAMA

Mięśnie: klatka, tricepsy

Technika: Przyjmij pozycję do pompki, dłonie ustawiając w tzw. diament – palce wskazujące i kciuki powinny się ze sobą stykać. Im szerzej rozstawisz stopy, tym bardziej ułatwisz sobie zadanie. Zginając łokcie, obniż klatkę do podłoża. Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym wróć do pozycji startowej. Przez cały czas ciało trzymaj proste od głowy po kostki. Jak to działa: wąskie ułożenie dłoni zmniejsza pracę klatki, sporą jej część przerzucając na tricepsy, a nawet barki. Nic w tym złego – mocne tricepsy są warunkiem mocnej klatki. I odwrotnie, rzecz jasna.

Zobacz również:
Usiąść do klawiatury po treningu, w trakcie którego organizm spalił niemal 2000 kcal, nie jest łatwo. Zwłaszcza gdy całe ciało boli i domaga się wysokooktanowego paliwa, a nie kolejnych godzin przy biurku. To ten moment, w którym szacunek dla sportowców-amatorów, którzy znajdują w sobie siłę do codziennych ćwiczeń, wzrasta do niewyobrażalnego poziomu.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA