[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Trening klatki piersiowej: hipertrofia [Wideo]

Dziś kładziemy nacisk na hipertrofię mięśni piersiowych. Po naszemu: robimy klatę. Zacznij od ćwiczeń aktywujących, a następnie zastymuluj mięśnie do wzrostu.

Metoda ma charakter silnie hipertroficzny, czyli skierowany na rozwój włókien mięśniowych. Wykorzystać ją można jako nowy bodziec treningowy w momencie kiedy Twoja obecna metoda przestała przynosić Ci jakiekolwiek efekty i zauważyłeś u siebie zastój w rozwoju danej grupy mięśni.

Pierwsza seria to super seria, czyli dwa ćwiczenia wykonywane jedno po drugim, bez przerwy wypoczynkowej między nimi. Pierwsze z ćwiczeń to zadanie aktywujące mięsień, mające pobudzić go do lepszego przewodzenia bodźców w ćwiczeniu drugim (targetowym w tym zestawie), które ma charakter stymulujący mięsień do wzrostu.

To podejście dla osób, które maja problem z maksymalnym zaangażowaniem głównego mięśnia do pracy.

1a. Pompka Standardowa 3-4 x max powtórzeń (aktywacja)

REKLAMA

1b. Wyciskanie hantli na ławce skośnej chwytem neutralnym 3-4 x 10 powtórzeń (stymulacja)

Drugie ćwiczenie to królewski wielostaw na klatkę piersiową - wyciskanie sztangi. Pierwszą superserię możemy uznać za wstępną fatygę mięśni piersiowych przed wyciskaniem sztangi.

Teraz schodzimy z ilości powtórzeń, dokładając więcej ciężaru aby maksymalnie pobudzić do rozwoju włókna szybkokurczliwe mięśni piersiowych.

2. Wyciskanie sztangi na ławce skośnej w dół 3-4 x8 powtórzeń (stymulacja-wielostaw)

Ostatnia, trzecia super seria to dwa ćwiczenia stymulujące, ale jedno wielostawowe, a drugie izolowane. Tym razem dodajemy powtórzeń w ćwiczeniu izolowanym i utrzymujemy ilość powtórzeń w ćwiczeniu wielostawowym. Tutaj ostatnia seria ma przynieść totalne zmęczenie mięśnia i sygnał do syntezy nowych włókien mięśniowych.

3a. Wyciskanie hantli na ławce płaskiej 3-4x 8 powtórzeń (Stymulacja-wielostaw)

3b. Ściąganie uchwytów wyciągu górnego 3-4x 12 powtórzeń (stymulacja-izolowane)

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij