[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.1

Trening full body workout: zbuduj siłę i wytrzymałość alpinisty

Zbuduj siłę i wytrzymałość, które nie zawiodą Cię w żadnej sytuacji, poświęcając na trening nie więcej niż 15 minut. Klucz do sukcesu? Trening fbw, ćwiczenia połączone w superserie i krótki czas odpoczynku.

wspinaczka fot. Corbis
Twój plan treningowy

Wykonaj najpierw po jednej serii każdego ćwiczenia. Następnie zrób 3 do 5 powtórzeń martwego ciągu i od razu przejdź do wyciskania sztangi – też 3-5 powtórzeń.

Odpocznij teraz 60 sekund i wykonaj taką superserię jeszcze 2 razy. Kolejne dwa ćwiczenia (zakroki ze sztangą oraz wymachy talerzem) również połącz w superserię, ale tym razem skróć czas odpoczynku do 30 sekund.

REKLAMA

wspinaczka rys. Rodale Images
1A. Martwy ciąg

Zrób przysiad i chwyć sztangę nachwytem na szerokość barków. Plecy trzymaj prosto, a klatkę wypiętą. Powoli wstań, rolując sztangę po udach. W końcowej fazie ruchu napnij mięśnie pleców i pośladki. Wróć do startu. 3 do 5 powtórzeń.

wspinaczka rys. Rodale Images
1B. Wyciskanie sztangi

Połóż się tyłem na ławce płaskiej. Chwyć sztangę nachwytem trochę szerszym niż na szerokość barków. Zdejmij ją ze stojaków i powoli opuść do klatki. Wyciśnij teraz sztangę dynamicznym ruchem. Zrób 3 do 5 powtórzeń.

wspinaczka rys. Rodale Images
2A. Zakroki ze sztangą

Oprzyj sztangę na górze pleców, trzymając ją nachwytem na szerokość barków. Zrób zakrok prawą nogą, aż udo lewej nogi będzie równolegle do podłogi. Wróć do pozycji startowej. Zrób 8 powtórzeń i zamień strony.

wspinaczka rys. Rodale Images
2B. Wymachy talerzem

Zacznij od trzymania oburącz talerza na wysokości ud. Zrób przysiad i wykonaj skręt tułowia w prawo. Następnie wstań, wykonując wymach talerzem, jakbyś chciał nim dotknąć sufitu. Wróć do startu. Zrób 5 powtórzeń i zamień strony.

Departament Fitness MH przypomina: Zanim zabierzesz się za ten 15-minutowy trening, sprawdź, jakie obciążenie jest dla Ciebie odpowiednie. Jeśli podejdziesz do sprawy zbyt ambitnie i na gryf założysz za dużo talerzy, Twój trening okaże się jeszcze krótszy – bo nie dasz rady go ukończyć.

Podczas swojej pierwszej sesji pomajstruj przy obciążeniu, wybierając takie, które będzie dla Ciebie wyzwaniem, ale w Twoim zasięgu. Na następnym treningu zwiększ obciążenie.

I pamiętaj: poświęcaj podczas treningu tyle samo uwagi dołowi, co górze ciała, by zbudować sylwetkę, która nie podda się nawet lodowej górze.

MH 02/12

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij