Trening fightera: spal tłuszcz, zbuduj mięśnie [ćwiczenia]

Zbędny balast to Twój przeciwnik, Ty jesteś fighterem. I wiesz już, co masz z tym wszystkim zrobić. No to do dzieła.

trening fightera fot. Getty Images
fot. Getty Images
Jest oczywiście kilka niechlubnych wyjątków (np. Tyson Fury), jednak w znakomitej większości bokserzy czy zawodnicy MMA to fitnessowe potwory składające się z samych mięśni.

REKLAMA

W sylwetce takiego Anthony'ego Joshuy, który w spektakularny sposób pokonał jakiś czas temu innego giganta łączyć do grona facetów, którzy zamiast opony nad biodrami noszą pas mistrza.

Jak? Zacznij od włączenia do swojego planu tej inspirowanej treningiem bokserskim sesji, a następnie wykorzystaj inne patenty MH.

Twój trening

Potrzebujesz minimum sprzętu i sporo zapału, aby podjąć rękawicę i stanąć do 15-rundowej walki o pas ABS. Ring wolny, starcie pierwsze.

REKLAMA

REKLAMA

trening fightera rys. +ISM
rys. +ISM
Rundy 1-5 - skakanka

REKLAMA

Złap ją oburącz i zabaw się w Rocky'ego. Skacz przez 3 minuty, parokrotnie podkręcając tempo. Odpocznij 60 sekund. Powtórz całość 4 razy.

REKLAMA

trening fightera rys. +ISM
rys. +ISM
Rundy 6-10 - walka z cieniem

REKLAMA

Gdy usłyszysz gong, przyjmij pozycję i zacznij, jak Muhammad Ali, tańczyć jak motyl, kąsać jak osa. Po 3 minutach odpocznij 60 s. Powtórz 4 razy.

REKLAMA

REKLAMA

trening fightera rys. +ISM
rys. +ISM
Rundy 11-15 - worek treningowy

REKLAMA

Podejdź do worka, ale dopiero gdy zabezpieczysz dłonie bokserskimi owijkami i założysz rękawice (przyrządowe albo sparingowe). I do dzieła.

REKLAMA

trening fightera rys. +ISM
rys. +ISM
Finiszer - piłka lekarska

REKLAMA

Złap piłkę typu slam i stań przy ścianie. Przez 30 sekund rzucaj piłką o ścianę, imitując ciosy proste, na tułów czy sierpy. Odpocznij 30 s. Powtórz 4 razy.

Zobacz również:
Mając na uwadze powszechność nielegalnych praktyk w sporcie czy możemy jeszcze poważnie traktować osiągnięcia zawodników?
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA