Trening czterdziestolatka [Wioślarz + kettlebell]

Możesz pokonać czas i nic nie stracić ze swojej siły, mocy i gibkości mimo zmiany kodu z przodu. PESEL naprawdę nie ma znaczenia, jeśli tylko chcesz utrzymać formę.  

kettlebell, trening siłowy shutterstock.com

Trening

Zacznij od spalenia  25 kcal na ergometrze wioślarskim tak szybko, jak tylko dasz radę,  a potem zrób 25 amerykańskich swingów kettlem. Powtarzaj  ten cykl, odejmując  za każdym razem  po 5 kcal i 5 powtórzeń  z tych ćwiczeń.  W sumie robisz  5 rund. Proste,  ale wcale niełatwe.

REKLAMA

trening siłowyMen's Health

1. Pierwsze poty

Usiądź na ergometrze i dobrze ściągnij pasy przytrzymujące stopy. Ustaw wyświetlacz na kalorie. Zacznij ruch od pracy nóg, potem dołącz do tego plecy, a na koniec ramiona. Przyciągnij uchwyt do klatki, zanim zaczniesz fazę powrotną.

trening siłowyMen's Health

2. Pierwszy chwyt

Gdy spalisz zadaną ilość kalorii, zejdź z wioślarza i złap kettlebell. Stań z ciężarkiem między nogami. Zegnij się w biodrach i wypchnij do tyłu pośladki, lekko zginając nogi w kolanach. Dynamicznie wyprostuj się, robiąc wymach ketllem do góry, nad głowę. Całą siła powinna iść z ruchu bioder.

3. Powrót do  przyszłości

Wykonaj cały ruch w drugą stronę, utrzymując proste plecy i napięty korpus. Spróbuj pracować równym rytmem. Po ostatnim powtórzeniu złap oddech, zmniejsz nieco tętno i wracaj do wiosłowania. Czas nie stoi w miejscu, ale forma może iść w górę.

REKLAMA