[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.3

Trening cardio na świeżym powietrzu

Nikt nie będzie Ci robił wyrzutów, jeśli pójdziesz drogą nr 1 i usiądziesz w parku na ławce z książką w ręku. Jeśli jednak na chwilę zboczysz na wytyczoną przez nas ścieżkę, ten trening obwodowy pozwoli Ci spalić cały zbędny tłuszcz i uwydatnić mięśnie.

Trening cardio na świeżym powietrzu fot. Maridav 2014/shutterstock.com
Znasz to z autopsji: wystarczy, że za oknem pojawi się słońce i od razu masz więcej energii. Pytanie, na co ją spożytkować, natychmiast wyrzućmy do kosza. Odpowiedź jest przecież oczywista: na trening. Marnować taką pogodę na wizytę w siłowni trochę jednak głupio.

Oto trening kardio na świeżym powietrzu, który w kolejnych stacjach naprzemiennie angażuje górę i dół Twojego ciała, powodując, że jedne grupy mięśni odpoczywają, gdy w tym samym czasie drugie ciężko pracują na lepszą formę i mniejszy obwód w pasie.

REKLAMA

Twój plan

Wykonaj 3 obwody, odpoczywając 90 sekund między rundami.

Stacja 1. 400-metrowy sprint

Tętno: 120 bpm

1. Nie musisz linijką odmierzać podanego przez nas dystansu – wystarczy, że korzystając z mapki, gdzie znajduje się Twoja ulubiona trasa, zaznaczysz punkty, które oddzielać będzie mniej więcej 400 metrów.

2. Czas start: przebiegnij trasę, rozpędzając się do 80% swoich możliwości. Odpocznij 30 sekund i powtórz sprint.

Stacja 2. Uderzenia liną

Tętno: 135 bpm

1. Wyciągnij z plecaka długą, ciężką linę (zabrałeś ją ze sobą, prawda?). Opleć ją wokół najbliższego drzewa i złap jej końce.

2. Uderz lewą ręką, używając liny jak pejcza, by wprawić ją w falisty ruch. Uderzaj naprzemiennie obiema rękami przez 60 sekund. Odpocznij 30 sekund i zrób drugą serię.

3. Jeśli nie masz liny, zrób 2 serie dynamicznego podciągania – w każdej jak najwięcej powtórzeń.

Stacja 3. Krokodylki

Tętno: 145 bpm

1. Stań prosto, stopy na szerokość barków. Zrób przysiad, oprzyj dłonie na podłożu i wyrzuć nogi w tył, by przyjąć pozycję jak do pompki.

2. Zrób pompkę, przyciągnij nogi do klatki, aby wrócić do przysiadu podpartego. Wyskocz wysoko, pomagając sobie wymachem ramionami. Zrób 10 powtórzeń.

Stacja 4. Wiosłowanie 150 m

Tętno: 160 bpm

1. OK, nie w każdym parku znajdziesz rzekę oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Jeśli nie masz jak przepłynąć dwóch proponowanych przez nas 150-metrowych odcinków, spróbuj jednego z dwóch poniższych zamienników.

2. Złap niską gałąź i wyrzuć nogi przed siebie, żeby Twoje ciało było w pozycji niemal równoległej do podłoża. Przez minutę podciągaj się, imitując ruch wiosłowania. Odpocznij i zrób drugą serię.

3. Jeśli wykonujesz ten trening w siłowni, skorzystaj z ergometru wioślarskiego.

Stacja 5. Spacer wykroczny

Tętno: 170 bpm

1. Stań prosto, stopy rozstawiając na szerokość barków. Zrób wykrok lewą nogą, aż udo prawej znajdzie się w pozycji równoległej do podłoża.

2. Dźwignij się do pionu, po czym zrób wykrok drugą nogą. Powtarzaj taki ruch, aż wykonasz łącznie 24 powtórzenia (po 12 na każdą nogę). 

MH 06/2013

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij