REKLAMA

Trening całego ciała ze skakanką

Do tej pory korzystałeś z niej podczas rozgrzewki – i bardzo dobrze. Nie odkładaj jej po 5 minutach, tylko zalicz z nią kompletną sesję.

Shutterstock.com
Fot. Shutterstock.com

1. Kolana do góry

3 serie po 60 sekund

REKLAMA

Zacznij skakać obunóż, szybko poruszając skakanką. Czas zacznij odmierzać, gdy zaczniesz na zmianę wysoko unosić raz lewe (A), raz prawe kolano (B). A teraz przyspiesz.

2. Przeskoki łyżwiarza

3 serie po 20 powtórzeń

Połóż skakankę na podłodze. Stań po jej prawej stronie. Obniż pozycję, przenieś ciężar ciała na prawą nogę (A) i przeskocz przez skakankę w bok (B) – od razu wróć do startu. To dopiero jedna repeta. Kontynuuj.

3. Na jednej nodze

3 serie po 20 powtórzeń (razy 2)

3 serie po 20 powtórzeń

4. Sprint przez skakankę

3 serie po 30 sekund

Połóż skakankę na podłodze (A). Przygotuj się, obniżając pozycję. Przebiegnij jak najszybciej przez skakankę (B) i od razu wróć tyłem do startu. To tylko 4 kroki, za to na pełnym gazie.

5. Z boku na bok

3 serie po 20 powtórzeń

Zacznij skakać obunóż, wybijając się z palców. Stopy trzymaj razem. Przeskocz z prawej strony (A) na lewo (B) i z powrotem. To jedno powtórzenie. Zrób je wszystkie.

6. Pompka z przeskokiem w bok

3 serie po 12 powtórzeń

Rzuć skakankę na podłogę. Przyjmij pozycję do pompki ze skakanką po lewej stronie (A). Zrób pompkę i wybij się do góry i w bok (B), aby wylądować po drugiej stronie. I z powrotem.

7. Przeskoki

3 serie po 60 sekund

REKLAMA

Zacznij skakać obunóż, a następnie przesuń prawą nogę do przodu, a lewą do tyłu (A). Zacznij skakać, zamieniając co obrót skakanki stopy miejscami (B). Cały czas lekko uginaj kolana.

8. Siady z leżenia

3 serie po 10 powtórzeń

Połóż się na macie, nogi ugnij w kolanach i biodrach. Skakankę trzymaj za głową w prostych rękach, napinając ją. Oderwij górę ciała od podłoża (A) i przejdź do siadu (B). Wróć do startu.

9. Żabie podskoki

3 serie po 12 powtórzeń

Nie będzie łatwo – złap skakankę i zejdź do przysiadu. Zacznij skakać, wybijając się z palców stóp (A) i nie prostując nóg w kolanach (B). 12 powtórzeń wystarczy – też tak uważamy.

10. Rosyjski twist

3 serie po 10 powtórzeń

Usiądź, nogi ugnij w kolanach i biodrach. Złap skakankę na szerokość barków. Odchyl się do tyłu, pięty oderwij od podłoża. Rób skręty tułowia raz w lewo (A), raz w prawo (B).

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA