[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Trening bokserski: mistrzowska wymiana ciosów

Boks pomoże Ci zdobyć najcenniejszy pas wszechwag, przynajmniej pod względem rozmiaru. Nie obijaj worka bez planu. Dobry bokser to połączenie precyzji, koordynacji, siły, szybkości i wytrzymałości. Oto sposoby na wypracowanie topowej formy w trzech bokserskich krokach. 

Boks, trening bokserski fot. Gergely Zsolnai 2015/shutterstock
Twój plan

Przez 2 tygodnie treningi wykonuj co drugi dzień, potem jeden dziennie 6 dni w tygodniu. 

 

Boks, trening bokserski fot. ostill 2015/shutterstock
Cios z mocą

Nieważne, kogo masz za przeciwnika: Pudziana czy 30-kilogramowy worek w piwnicy. Zasady zawsze są takie same: po dobrej rozgrzewce każdy cios powinieneś wyprowadzać z pełną mocą. Ten sześciorundowy program pomoże Ci wypracować wytrzymałość mentalną i fizyczną.

Zwiększaj intensywność

Każda runda trwa 3 minuty. Przerwa między rundami wynosi 60 sekund. Z każdą rundą zwiększaj sekwencję ciosów. 

Ciosy w rundzie

1. Rozgrzewka. Uderzaj worek na pół gwizdka. Wyprowadzaj każdy cios spokojnie, z pełną kontrolą.

2. Teraz już uderzaj na 100%. Wyprowadzaj tylko lewe (L) proste.

3. L prosty, P prosty

4. L prosty, P prosty, hak, powtórz

5. L prosty, P prosty, hak, podbródkowy

6. L prosty, P prosty, hak, podbródkowy, hak, powtórz

 

Boks, trening bokserski fot. Gutzemberg 2015/shutterstock
Cios z precyzją

Idealnie wyprowadzony cios czerpie swoją siłę z mocy całego ciała, a nie z pięści. Ten program nauczy Cię techniki wyprowadzania ciosów.

1. Przyjmij postawę

Stań w lekkim rozkroku, mając nieco w prodzie nogę niedominującą (praworęczni – lewa noga z przodu). Palce nogi prawej w linii prostej z piętą nogi lewej. Twoja głowa w linii barków, a barki nad biodrami. Kolana lekko ugięte.

2. Wyprowadź cios

Zrób krok do przodu lewą nogą i wyprostuj lewe ramię, tak by barki, łokieć, nadgarstek i pięść były w linii prostej. Pięść i stopa powinny wylądować w tym samym momencie. Zrób to samo z prawym prostym, odzyskując dystans, jaki miałeś przed ciosem. Wróć do postawy bokserskiej.

3. Połącz ciosy

Powtarzaj sekwencję walki z cieniem przez 3 min. Przez następne rób to samo, ale uderzając w ciężki worek. To jedna seria. Zrób ich w sumie 3, stopniowo zwiększając tempo. Między rundami odpoczywaj minutę. 

 

Boks, trening bokserski fot. Stokkete 2015/Shutterstock
Ciosy z szybkością

Walka z cieniem pozwoli Ci wyprowadzać ciosy z maksymalną szybkością, bez spowalniania ich przez ciężki worek. Nauczysz barki, plecy i korpus boksowania na maksymalnej szybkości.

Boks w ostrym rytmie

Wybierz pięć utworów, które mają równy rytm i nie trwają dłużej niż 4 minuty. Na każdy 4 beat (możesz liczyć głośno, by nie tracić rytmu) wyprowadź kombinację ciosów z listy na wcześniejszych slajdach i wróć do postawy bokserskiej (z gardą) przed następnym beatem. Tempo niektórych utworów może sprawić, że będziesz boksował praktycznie od pierwszego do ostatniego dźwięku. 

 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij