[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Trening aerobowy: popraw swoją kondycję

Zostań maszyną do wygrywania – i to bez względu na to, jaki sport uprawiasz. Oto trzy treningi składające się ze zwykłych pompek, przysiadów, pajacyków a także krótkich sprintów, które pozwolą Ci poprawić Twoją kondycję, dynamikę oraz refleks.

kółka gimnastyczne fot. Corbis
1. Trening 55

Zrób przysiad, po czym od razu wykonaj 10 pompek. Odpocznij teraz 30 sekund. Zrób 2 przysiady i 9 pompek. Znów pół minuty przeznacz na odpoczynek. Powtarzaj ten schemat, aż dojdziesz do serii, w której zrobisz 10 przysiadów i 1 pompkę. Wykonasz łącznie po 55 powtórzeń każdego ćwiczenia.

REKLAMA

2. 10-metrowe sprinty

Znajdź miejsce, w którym będziesz mógł bez przeszkód przebiec około 15 metrów. Wyznacz 10-metrowy odcinek, tak by został Ci zapas na zmianę kierunku biegu. Przebiegnij dystans najszybciej, jak to tylko możliwe, po czym zatrzymaj się na chwilę tak krótką, by wziąć oddech przez nos i wypuścić powietrze (również przez nos).

Pokonaj 10-metrowy odcinek raz jeszcze, ale tym razem na końcu weź dwa oddechy. Wykonuj sprinty tak długo, aż na nawrotach nie będziesz dawał rady oddychać przez nos.

3. Pajacyk – piramida

Zrób maksymalną liczbę pajacyków w 10 s. Odpocznij przez następnych 10 sekund, po czym przejdź z powrotem do pajacyków – tym razem wykonuj je przez 20 s (odpoczywaj też przez 20 s). Dojdź do 30 s i stopniowo skracaj czas interwałów. Powtórz całość 3 razy.

Departament Fitness MH radzi

Wyeliminuj błędy. Podczas wykonywania treningu, w którym seria to nie 10 czy 12 powtórzeń, a np. 30 sekund ciągłego ruchu, łatwo jakość zamienić w ilość i zapomnieć o właściwej technice.

Oducz się tego nawyku: nagraj swój trening i po skończonej sesji szybko go obejrzyj. Zapisz na kartce liczbę niedbałych ruchów. Za każde takie powtórzenie na następnym treningu wykonaj dwa.

Nie tylko bieżnia. Kondycję możesz zbudować, trenując nawet ze sprzętem, który kojarzy Ci się z siłą – po prostu zmniejsz ciężar i rób więcej powtórzeń.

MH 05/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij