[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Trening Marcina Gortata i kilka słów o diecie: sprawność w NBA

"Po 30. urodzinach wiele się zmieniło – przyznaje Marcin Gortat. – Nie katuję już swojego ciała, ale ciągle dbam o to, by było gotowe do wyczerpującego wysiłku". 

Marcin Gortat fot. Andrzej Tyszko
Z diety atlety

Poranny trening? "Zaczyna się od dużego śniadania w domu" – przyznaje Gortat. 

1. Kalorie

"Im więcej, tym lepiej. W trakcie sezonu pochłaniam ich nawet 10 tysięcy dziennie. Ale nie mogą to być puste kalorie, typu hamburger czy pączek. Przede wszystkim grillowany kurczak".

2. Jakość

 "W Stanach trzeba często dopłacić do każdego składnika 1 czy 2 dolary, aby mieć pewność, że nie je się jakiegoś dziadostwa".

3. Pora

"Nie ma znaczenia. Gdy dużo gram, jem coś przez cały dzień: od 8 rano do 1 w nocy".

O motywacji

Czy można sprawić, że ktoś, kto nie potrafi się zaangażować, nagle znajdzie motywację?

"Czasami wystarczy opowiedzieć o korzyściach – mówi Gortat. – Gdy dzieciaki słyszą, że będą miały 5 domów i 10 samochodów, trenują przez tydzień tak, że potem nie mogą się ruszać. Ale w pewnym momencie to powinno wyjść od Ciebie. Zadaj sobie pytanie, po co żyjesz? Kim chcesz w tym życiu być? Jak ma wyglądać Twoja kariera?".

Włącz te ćwiczenia do swojej rozpiski, jeśli chcesz być zwinny na parkiecie i poza nim. Po skończonej sesji pamiętaj jeszcze o kilkunastu minutach biegu.

REKLAMA

trening Gortata rys. Mirosław Łuckoś
Zginanie z taśmą / 2x10 powtórzeń

Załóż taśmę tuż pod kolanem, drugi koniec zablokuj. Zginaj i prostuj nogę, odrywając piętę.

trening Gortata rys. Mirosław Łuckoś
Odciąganie / 2x10 powtórzeń

Załóż taśmę nad kostką, stań bokiem do słupka. Stojąc prosto, odciągaj daleko nogę.

trening Gortata rys. Mirosław Łuckoś
Przeciąganie / 2x10 powtórzeń

Zablokuj taśmę na stopie bliższej słupkowi. Na krzyż przeciągaj nogę. Po serii zamień strony.

trening Gortata rys. Mirosław Łuckoś
Wykroki w bok / 10 powtórzeń

Stań prosto, zrób wykrok w lewo. Wróć do pozycji startowej i wykonaj na drugą stronę. To jedno powtórzenie.

trening Gortata rys. Mirosław Łuckoś
Przejście w bok / 20 powtórzeń

Załóż taśmę nad kostkami. Obniż delikatnie pozycję i zrób 10 korków w lewo, a następnie 10 w prawo.

trening Gortata rys. Mirosław Łuckoś
Półprzysiad / 20 powtórzeń

Stań z hantlą na ławce, przenieś ciężar na jedną nogę i zrób półprzysiad. Po serii zamień strony.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij