Trening Łukasz Kadziewicza

Jak trenuje sportowiec na emeryturze? Jak bestia. Spróbuj treningu naszego byłego asa siatkarskiego i przekonaj się, że najskuteczniejsze są proste metody. 

Łukasz Kadziewicz Motor Presse Polska/Kamil Majdański

Łukasz trening dzieli na dół i górę ciała. Trening dołu składa się z przysiadu (5 x 8-16 powtórzeń), martwego ciągu w trap barze (5 x 4-10 powtórzeń) i wykroków (3-4 x 20 powtórzeń). „Nogi są pod ochroną, bo wciąż czują swoją przygodę ze sportem” – tłumaczy. Trening góry to z kolei klasyk, prosty i niesamowicie skuteczny. Spróbuj 3 razy w tygodniu.  

ZOBACZ TEŻ: Łukasz Kadziewicz - zawsze jest kolejny mecz [Gwiazdy z okładki]

1. Podciąganie

4 X 10 powtórzeń

Podskocz i złap drążek nachwytem na szerokość barków. Nogi trzymaj razem, wyprostowane i skierowane delikatnie do przodu. Możesz, jeśli wysokość drążka Cię do tego zmusza, skrzyżować nogi w kostkach i ugiąć w kolanach. Podciągnij się, aż miniesz drążek brodą. Wróć do startu.

2. Wyciskanie sztangi

4 X 10 powtórzeń

Złap sztangę nachwytem na szerokość barków i zdejmij ją ze stojaków. Plecy dociskaj do ławki, stopy stabilnie ustaw na podłożu. Obniż sztangę do klatki piersiowej, a następnie dynamicznym ruchem wyciśnij ją do góry.

3. Pompki szwedzkie

4 X 10 powtórzeń

Złap poręcze, podskocz i zablokuj ręce w łokciach. Ustabilizuj tułów (powinien przez cały czas być maksymalnie blisko pionu). Zginając łokcie, obniż pozycję. Wróć do startu.

4. Wyciskanie żołnierskie

4 X 10 powtórzeń

Stań ze sztangą na wysokości obojczyków, trzymaną nachwytem odrobinę szerszym niż na szerokość barków. Delikatnie ugnij kolana, a następnie wyprostuj je i wyciśnij ciężar nad głowę. Wróć do startu.

5. Wiosłowanie sztangą

4 X 10 powtórzeń

Stań prosto ze sztangą trzymaną nachwytem. Wypchnij biodra w tył i ugnij kolana, aby pochylić się mocno do przodu. Podciągnij sztangę do klatki i opuść ją. Powtarzaj.

6. Kółko/deska/unoszenie nóg

4 X 10 powtórzeń

Łukasz trenuje brzuch 3 razy w tygodniu, poświęcając mu kilka serii na koniec sesji i jest to albo klasyczne kółko, albo deska, albo unoszenie nóg w zwisie na drążku bądź kółkach. Kolej na Ciebie.

REKLAMA