Trening LeBrona Jamesa: szybko i na maksa

LeBron James, Najbardziej Wartościowy Gracz (MVP) sezonu zasadniczego ligi NBA, podchodzi do ćwiczeń na siłowni tak, jak gra w kosza – z pełną determinacją i absolutnie ofensywnie. Wykorzystaj plan treningowy lidera Cleveland Cavaliers, by podobnie jak on dominować. Oto zestaw ćwiczeń, które pozwolą Ci rządzić nie tylko podczas gry w kosza.

Carlos Serrao (Rodale Images)
fot. Carlos Serrao

100Liczba pompek, które LeBron James może zrobić w jednej serii.

Poznaj zasady Króla Jamesa i naucz się do maksimum wykorzystywać swój talent, tak jak robi to gwiazda NBA.


Klasyka plus hi-tech

Reżim treningowy Króla Jamesa, jednego z najbardziej atletycznie zbudowanych zawodników NBA, jest taki, jakiego można się spodziewać po profesjonalnym zawodniku najlepszej z koszykarskich lig na świecie - to połączenie ultranowoczesnych technik treningowych z klasycznymi ćwiczeniami z ciężarami. Na przykład LeBron wykonuje przysiady, stojąc na wibrującej platformie. Dlaczego? Naukowcy odkryli, że trenowanie mięśni w ten sposób pozwala łatwiej wzmocnić ich siłę (drgania niskiej częstotliwości pomagają centralnemu układowi nerwowemu pobudzić do pracy więcej komórek mięśniowych).

Ale podstawowymi ćwiczeniami LeBrona na siłowni są wciąż klasyczne pompki i podciąganie na drążku, a ulubionym rodzajem treningu kardio - oprócz gry w kosza, oczywiście - jazda na rowerze.

Co z tego wynika? To, że nie trzeba skomplikowanych zestawów ćwiczeń, aby osiągnąć sylwetkę facetów z okładki MH. Wykonuj regularnie opisane powyżej ćwiczenia z programu treningu siłowego LeBrona Jamesa, a wkrótce zbudujesz muskulaturę godną zawodowego sportowca.

Plan treningu

Rozpocznij każdy trening od lekkiego truchtu na bieżni lub spokojnego pedałowania na rowerze stacjonarnym. Potem minutę poświęć na ćwiczenia gimnastyczne, aby rozruszać stawy. Wykonuj ćwiczenia zaplanowane na dany dzień w superseriach, przechodząc od jednego ćwiczenia do kolejnego bez przerw. Zrób każdą superserię 3 razy, odpoczywając 45 sekund między superseriami.

Poniedziałek


Superseria 1

Kagan McLeod (Rodale Images)
rys. Kagan McLeod

Klasyczne pompki: Oprzyj stopy złączone razem, a dłonie ustaw równolegle do siebie na wysokości ramion. Starając się, aby ciało było cały czas usztywnione, opuść się tak nisko, abyś klatką piersiową niemal dotykał podłoża. Potem maksymalnie wyprostuj ramiona. Zrób tyle powtórzeń, ile będziesz w stanie.

Kagan McLeod (Rodale Images)
rys. Kagan McLeod

Podciąganie nachwytem: Złap drążek nachwytem z dłońmi rozstawionymi nieco szerzej niż Twoje ramiona. Podciągnij się, ściągając łopatki do siebie i starając się dotknąć klatką piersiową drążka. Próbuj wykonać co najmniej 10 powtórzeń.

1 2 3 ... 4
STRONA 1 z 4
Zobacz również:
REKLAMA