Trening EMOM na wydolność

Seria 10 krokodylków, spalenie 10 kcal na ergometrze i 50 podskoków na skakance. To jeden obwód, a Twoim celem jest wykonanie siedmiu. Ćwicz w systemie EMOM, czyli na każdą serię przeznacz maksymalnie minutę. Jeśli wyrobiłeś się wcześniej, dokładnie tyle czasu zostało Ci na odpoczynek przed następną serią. Proste?  

skakanka, trening shutterstock.com

EMOM

Every minute on the minute. System, w którym wykonujesz wszystkie powtórzenia danej serii w ciągu minuty, a pozostały czas wykorzystujesz na odpoczynek.

Jak trenować? Twój plan

Od Ciebie zależy, w które dni tygodnia będziesz ćwiczył. Obowiązuje tylko jedna zasada: musisz zachować dzień przerwy między kolejnymi treningami.

trening wydolnościowyMen's Health

1. Krokodylek

10 powtórzeń, 7 obwodów

Z pozycji stojącej wykonaj przysiad, aż uda znajdą się równolegle do podłoża. Połóż dłonie na podłodze. Wyrzuć stopy do tyłu i opuść klatkę piersiową do podłogi (A). Następnie odwróć całą sekwencję ruchu i z przysiadu wyskocz w górę, unosząc dłonie do karku (B). Po wylądowaniu płynnie przejdź do następnego powtórzenia.

trening wydolnościowyMen's Health

2. Wiosłowanie na ergometrze

10 kcal, 7 obwodów

Najważniejsze: plecy trzymaj proste, klatkę wypiętą w przód. Ręce sięgające drążka też powinny być proste, a podudzia prostopadłe do podłoża (A). Odepchnij się stopami od platform i zacznij prostować nogi w kolanach. Gdy przyciągniesz drążek do wysokości kolan, zacznij zginać ręce w łokciach, dociągając drążek do korpusu (B). Wróć do pozycji startowej.

trening wydolnościowyMen's Health

3. Skakanka

50 powtórzeń, 7 obwodów

Staraj się utrzymywać wysokie tempo, ale nie kosztem techniki. Rozłóż ramiona na boki i delikatnie odchyl je w tył. Dobra rada: nie patrz na swoje stopy, ale skoncentruj wzrok na wybranym punkcie przed sobą (A). Podskakuj i ląduj na lekko ugiętych nogach (B). Brawo, skończyłeś pierwszy obwód. Zostało jeszcze sześć.

REKLAMA