Testy sprawnościowe: twardziel czy przeciętniak?

Facetom często wydaje się, że są w lepszej formie, niż jest naprawdę. A jak jest w Twoim przypadku? Ciężko powiedzieć? Sprawdź więc, kim naprawdę jesteś: twardzielem czy przeciętniakiem, wykorzystując nasz test siły, sprawności i wytrzymałości.

Jacek Heliasz - heliasz.com
fot. Jacek Heliasz - heliasz.com

Zobacz także: Fit IQ: co Ty wiesz o treningu i diecie?


Ten test składa się z 9 stacji, które dadzą odpowiedź na pytanie, czy Twoja forma już dzisiaj zasługuje na certyfikat jakości Men's Health, czy też masz jeszcze pewne zaległości treningowe do nadrobienia. Nie zostawimy Cię jednak samego - po każdej stacji podpowiadamy, jak możesz szybko poprawić to, co szybkiej poprawy wymaga.

Pamiętaj: Facet lubi być lepszy od innych. Ale twardzielem jest ten, kto pokonuje samego siebie. Wykonuj te testy co jakiś czas - pomogą Ci sprawdzić, czy i o ile jesteś silniejszy, szybszy i sprawniejszy niż byłeś tydzień, miesiąc czy rok temu.

SIŁA RAMION

Kobiety mierzą siłę w jeden sposób: czy on jest w stanie zanieść ją na rękach do sypialni. Wykonując ten test, przy okazji sprawdzisz, czy w drodze do łóżka przypadkiem nie upuścisz słodkiego ciężaru.

Test: Połóż się na podłodze tak, byś sięgał wyprostowanymi ramionami do drążka ustawionego na podpórkach (możesz podłożyć książki pod nogi krzesła). Złap drążek nachwytem i podciągnij się na rękach, utrzymując ciało sztywne w biodrach. Zmierz, jak długo wytrzymasz w tej pozycji.

 

Jacek Heliasz - heliasz.com
fot. Jacek Heliasz - heliasz.com

 

Twój wiek
dostatecznie dobrze
celująco
bez znaczenia  11-20 sek. 21-30 sek. +31 sek.
1 2 3 ... 5
STRONA 1 z 5
Zobacz również:
REKLAMA