Test sprawności Men's Health #2

Każdego z nas stać na 10-sekundowy zryw podczas biegu albo walki w ringu. Problem w tym, że to może być za mało, by wygrać. Pół minuty, minuta – to dopiero brzmi imponująco i może gwarantować sukces. 

facet z hantlami fot. Shutterstock
W lustrze i na wadze wszystko gra, ale to wciąż nie oznacza, że jesteś w topowej dyspozycji. Sprawdź, jak wypadasz w naszych 7 testach sprawnościowych, i bez względu na wynik wykorzystaj nasze patenty na jeszcze lepszą formę. (fot. Shutterstock)

Jest takie bokserskie powiedzenie: są mistrzowie treningu i są mistrzowie ringu. Jeśli wstawałeś w środku nocy na walki Gołoty, wiesz, o co chodzi. Reszcie już wyjaśniamy. Fakt, że świetnie radzisz sobie w gymie, nie oznacza, że jesteś gotowy na największe wyzwania.

Możesz być królem ławeczki, walenia w worek czy świetnym biegaczem, ale niekoniecznie oznacza to, że jesteś silny, mocny, wytrzymały i dasz radę w chwili próby. Ring zweryfikuje wszystko. Albo – to bezpiecznijesza opcja – jeden z naszych testów.

Sprawdź swoją wydolność anaerobową tym prostym testem. Możesz czuć się zwycięzcą, jeśli po minucie przekroczyłeś liczbę 20. 

Test

Wybierz hantle, których waga łącznie stanowi 30% wagi Twojego ciała, i stań prosto, trzymając je po bokach. Zrób przysiad, aż uda znajdą się w pozycji równoległej do podłoża. Zatrzymaj na sekundę ruch, po czym wstań.

Ugnij ręce w łokciach, unosząc hantle na wysokość barków, a następnie wyciśnij ciężar nad głowę. Wróć do pozycji startowej. Powtarzaj taki ruch przez 60 sekund.

Popraw rezultat

Rozłóż ćwiczenie z testu na części pierwsze: przysiad z hantlami, zginanie przedramion i wyciskanie hantli stojąc. Wykonuj trening składający się z tych 3 ćwiczeń 3 razy w tygodniu, odpoczywając dzień między sesjami.

Każde ćwiczenie rób w 4 seriach po 10 powtórzeń, odpoczywając 60 s między seriami. Tak dobieraj obciążenie, by każdą serię kończyć z wyraźnym wysiłkiem. 

Twój wynik:

Ekspert 20 powtórzeń w 60 s

Rekrut 18 powtórzeń

Nowicjusz 16 powtórzeń  

Zobacz również:
REKLAMA